Koronawirus w Polsce. CD Projekt przekazał 4 mln zł na walkę z pandemią. Ceny gier z serii Wiedźmin w dół

CD Projekt zdecydował się przekazać 4 mln zł na fundusz interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Producent gier zdecydował się także przygotować promocje dla fanów Wiedźmina, znacząco obniżając ceny gier.

W walkę z pandemią koronawirusa angażuje się coraz więcej przedsiębiorstw. Część z nich zajęło się produkcją sprzętu medycznego czy zaoferowało nieodpłatne udostępnienie hal. Nie wszystkie firmy mają takie możliwości, stąd obserwujemy także inne gesty solidarności, jak chociażby przekazanie środków finansowych. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

Koronawirus. Producent Wiedźmina angażuje się w walkę z koronawirusem

Na taki krok zdecydował się znany producent i dystrybutor gier CD Projekt, który przekazał 4 mln na fundusz interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstały właśnie w związku z epidemią koronawirusa. 

W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy dołożyć swoją cegiełkę. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem — WOŚP.

- czytamy we wpisie, który pojawił się na facebookowym fanpage'u CD Projekt. Producenci znanych na całym świecie gier przekazali w nim również słowa podziękowania oraz wsparcia dla pracowników służby zdrowia. Ponadto, zaapelowali o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych. 

Koronawirus. Wiedźmin tańszy 

CD Projekt zachęca do pozostania w domach nie tylko apelami, ale również poprzez wprowadzenie promocji na wszystkie gry serii Wiedźmin. Są one dostępne na Steam oraz GOG. Prezentują się one następująco: 

  • Wiedźmin – Edycja Rozszerzona - 4,49 złotych (obniżka 85 proc.)
  • Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – Edycja Rozszerzona -5,99 złotych (obniżka 85 proc.),
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon - 29,99 złotych (obniżka 70 proc.),
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Gry Roku – 44,99 złotych (obniżka 70 proc.),
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon - Pakiet Dodatków – 39,99 złotych (obniżka 60 proc.),
  • Wiedźmin Gra Przygodowa - 5,99 złotych (obniżka 85 proc.),
  • Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści - 39,99 złotych (obniżka 50 proc.).
Więcej o: