InPost wprowadził nowe rozwiązanie. Jak otworzyć Paczkomat bezdotykowo?

InPost zdecydował się wprowadzić rozwiązanie, które pozwoli zachować środki ostrożności podczas odbierania przesyłek z Paczkomatów. Od kilku dni można je otwierać bezdotykowo za pomocą aplikacji mobilnej InPost Mobile. Przedstawiamy, jak to zrobić krok po kroku.

W związku z czasowym zamknięciem sklepów oraz galerii handlowych znaczna większość zakupów jest robiona w sieci, a później dostarczana przez kurierów bezpośrednio do odbiorców, bądź do Paczkomatów. W związku z większą popularnością usługi InPost zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności w postaci możliwości bezdotykowego otwierania maszyn. 

Zobacz wideo Aplikacje mobilne, które pomogą ci chronić dane

Jak otworzyć Paczkomat bezdotykowo krok po kroku?

Opcja ta została wprowadzona jeszcze pod koniec marca. Spółka informuje, że taka możliwość dotyczy 95 proc. urządzeń. Aby z niej skorzystać, niezbędne jest posiadanie aplikacji InPost Mobile. Sam proces otwierania paczki bezdotykowo jest banalnie prosty. Po otrzymaniu powiadomienia w aplikacji o możliwości odbioru paczki, będąc już przy Paczkomacie (opcja działa w odległości 10 metrów od paczkomatu), wybieramy opcję "Szczegóły przesyłki" i klikamy w opcję "Otwórz skrytkę zdalnie". W tym momencie drzwiczki powinny się otworzyć. Ponadto, w aplikacji znajdziemy obrazek z dokładnym umiejscowieniem skrytki. 

InPost zapewnia również, że nie ma możliwości, aby skrytka przypadkowo otworzyła się w momencie, gdy znajdujemy się daleko od Paczkomatu, gdyż aplikacja wykorzystuje w tym procesie geolokalizację. Na stronie internetowej InPost znajdują się odpowiedzi na 10 najczęstszych pytań w związku z otwieraniem bezdotykowym.

InPost zmienia tryb pracy kurierów. O czym warto pamiętać?

Spółka zajmująca się dostawami przesyłek wprowadziła w ostatnich tygodniach kilka dodatkowych środków ostrożności w celu ochrony pracowników. Potwierdzenie odbioru przesyłek odbywa się za pomocą kodów SMS, aby kurierzy nie musieli zbliżać się do obcych osób z terminalami. 

Dodatkowo przypominamy o tym, że paczki, które nie zostaną odebrane z paczkomatów w terminie 48 godzin, trafiają do nadawców, a nie do centrali InPost, jak miało to miejsce dotychczasowo. 

Więcej o: