Gdzie kupić maseczkę ochronną? Które sieciówki je sprzedają?

Od 16 kwietnia istnieje obowiązek zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Najlepiej robić to za pomocą maseczki ochronnej, choć w świetle przepisów prawa wystarczy kawałek materiału. Gdzie kupić maseczki ochronne? Które sieci sprzedają maski?

Maseczki można kupić przez internet, ponieważ wraz z wejściem obowiązku zakrywania ust i nosa, premier zniósł zakaz sprzedaży produktów związanych z koronawirusem na popularnych portalach internetowych. Produkt ten zaczął się również pojawiać w ofercie sieci handlowych. Można je również kupić w jednym z maseczkomatów, które stanęły na ulicach Krakowa i Warszawy.

Zobacz wideo Maskowanie ust i nosa. Co należy wiedzieć? Jak zrobić samemu maseczkę?

Gdzie kupić maseczki? Żabka i Biedronka sprzedają je w sklepach stacjonarnych, Lidl niedługo je wprowadzi

Najtańsze maseczki ochronne można kupić w Żabce, ponieważ sieć zrezygnowała z marży i nie zarabia na ich sprzedaży. To pozwoliło obniżyć ich cenę do 16,17 zł za 10 maseczek. Dostępne są we wszystkich sklepach marki. Maseczki spełniają normę EN149.

Również Biedronka sprzedaje maseczki ochronne w swoich stacjonarnych sklepach. Występują w trzech opcjach. Za 14,99 zł dostaniemy za trzy maseczki dzianinowe Marylin wykonane z mikrowłókien o działaniu bakteriobójczym. Można kupić również paczkę 10 maseczek wykonanych w 100 proc. z polipropylenu w cenie 49,99 zł. Najtańsze są maseczki wielorazowego użytku, po 11,99 zł za trzy sztuki.

Również Lidl planuje już niedługo wprowadzić maseczki, we współpracy z producentem rajstop Adrian. Wykonane będą z dzianiny poliamidowej i mają cztery warstwy. Maseczki kupimy od czwartku 30 kwietnia po 3,99 zł za sztukę.

Gdzie kupić maseczki przez internet? W ofercie ma je Poczta Polska i Carrefour

Kupując maseczkę przez internet, oprócz Allegro i OLX warto zajrzeć na stronę sieci Carrefour. Tam do wyboru mamy paczki maseczek po 10 sztuk. W promocji do 17 maja są maseczki medyczne Manta. Zamiast 49,99 zł, przez następne trzy tygodnie zapłacimy 39,99 zł. Nieco droższe, bo bez promocji, są maseczki kosmetyczne po 49,99 zł za 10 sztuk.

W swojej ofercie internetowej maseczki ochronne ma także Poczta Polska. Za pięć sztuk maseczki ochronnej z tkaniny typu Medico trzeba zapłacić 49,95 zł.

Więcej o: