Godziny dla seniorów. Gdzie nie będą obowiązywać?

Godziny dla seniorów wracają od czwartku 15 października. Od godz. 10:00 do 12:00 zakupy w sklepach, drogeriach oraz aptekach będą mogły robić osoby powyżej 60. roku życie. Gdzie obostrzenia nie będą obowiązywać?

Druga fala pandemii koronawirusa nie odpuszcza. Liczba nowych przypadków oscyluje na poziomie 4000-5000 dziennie. W związku z tym rząd zdecydował się wprowadzić szereg restrykcji. Od soboty 10 października cała Polska znajduje się w żółtej strefie, co oznacza m.in. obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. Od czwartku 15 października przywrócone zostaną tzw. godziny dla seniorów

Zobacz wideo Czy w szpitalach może zabraknąć miejsc dla chorych bez koronawirusa?

Godziny dla seniorów. Gdzie nie będą obowiązywać?

Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego godziny dla seniorów obowiązywać będą codziennie od 10:00 do 12:00. W tych godzinach w placówkach handlowych obsługiwane będą osoby mające powyżej 60. roku życia.

Ograniczenia obowiązują jednak tylko w sklepach spożywczych, aptekach oraz drogeriach. Godziny dla seniorów nie zostaną wprowadzane w galeriach handlowych, co oznacza, że będziemy zostaniemy w tych godzinach obsłużenie w sklepach odzieżowych bądź budowlanych. Dodatkowo rmf24.pl podaje, że obostrzenia obowiązywać będą tylko od poniedziałku do piątku. 

Godziny dla seniorów były bardzo mocno krytykowane kilka miesięcy

Godziny dla seniorów poprzednim razem obowiązywały od 1 kwietnia do 4 maja. Zgodnie z przepisami w godzinach 10-12 w sklepach zakupy mogły robić tylko osoby powyżej 65. roku życia. Tym razem rząd zdecydował się obniżyć próg wiekowy o pięć lat. Godziny dla seniorów były krytykowane przez Polską Izbę Handlową oraz przedsiębiorców, którzy twierdzili, że przepisy paraliżują pracę sklepów. Zainteresowani zwracali także uwagę na brak przejrzystości zasad. 

Więcej o: