Koronawirus. Na Mazowszu pozostało tylko 9 wolnych respiratorów, choć podłączono nowe urządzenia

Na Mazowszu, mimo pojawienia się nowych respiratorów, zmalała liczba dostępnych urządzeń. Obecnie jest ich zaledwie 9. A pacjentów potrzebujących natychmiastowej pomocy przybywa. Szpitale są bliskie osiągnięcia swoich limitów.

W zastraszającym tempie w Polsce rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. 28 października liczba nowych przypadków COVID-19 przekroczyła 18 tys. 200 osób zmarło z powodu choroby. Rząd nie radzi sobie z rozwojem epidemii, a szpitale są bliskie osiągnięcia swoich limitów. 

Zobacz wideo Borys: Po drugiej fali może przyjść trzecia i czwarta. Musimy mierzyć pomoc biorąc pod uwagę możliwości finansów publicznych

Brakuje respiratorów na Mazowszu

28 października, w środku dnia,  na Mazowszu pozostało wolnych 12 respiratorów, informowało RMF FM. Wieczorem stan ten się pogorszył. W woj. mazowieckim pojawiło się 2600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na 2009 łóżek aż 1529 jest zajętych. Liczba wolnych respiratorów spadła natomiast do dziewięciu, mimo że do mazowieckich placówek medycznych trafiło 17 kolejnych respiratorów. 

ProteGO Safe Aplikacja ProteGo Safe okazała się porażką. Powiadomienia włączyło... 420 osób

W najbliższych dniach wojewoda planuje poszerzyć bazę łóżkową dla pacjentów z COVID-19 w mazowieckich szpitalach o 300 miejsc, w tym około 10 procent łóżek respiratorowych. Decyzjami wydanymi wczoraj liczba respiratorów dla osób z COVID-19 powiększyła się ze 142 do 159

- przekazała tvnwarszawa.pl Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody.

Mateusz Morawiecki Nieoficjalnie: Lockdownu nie będzie, rząd nie wprowadzi nowych obostrzeń

Problem z respiratorami w całej Polsce

Województwo mazowieckie należy do regionów z największą liczbą zakażeń koronawirusem. Dramatyczna sytuacja z dostępem do respiratorów jest jednak w całym kraju. W całej Polsce zajęte jest 1150 urządzeń wspomagających oddychanie, poinformował 28 października resort zdrowia. To aż 69 proc. wszystkich dostępnych respiratorów. Premier uspokajał jednak, że do podłączenia gotowe jest kolejne 3 tys. maszyn. 

Więcej o: