Bill Gates o teoriach spiskowych na swój temat. Są "szalone" i "nikczemne"

Bill Gates udzielił wywiadu Agencji Reutera. Filantrop podzielił się swoimi przemyśleniami na temat teorii spiskowych, jakie narosły wokół jego osoby w czasie pandemii. - Mam nadzieję, że to minie - przyznał.

W internecie nietrudno natrafić na wypowiedzi, których autorzy przypisują Billowi Gatesowi czy dr Anthony'emu Fauciemu udział w globalnym spisku. Teoria zakłada, że planem Gatesa jest wykorzystanie pandemii koronawirusa do wszczepienia ludziom mikroczipów. Wszystko po to, by kontrolować populację. 

Bill Gates zszokowany teoriami spiskowymi na swój temat

W rozmowie z Reutersem współzałożyciel Microsoftu przyznał, że jest zszokowany "szalonymi" i "nikczemnymi" teoriami na swój temat. - Mam nadzieję, że to minie - dodał.

Zobacz wideo Tak Bill Gates wyobrażał sobie przyszłość w 1999 roku. Skąd on to wiedział? [TOPtech]

O udziale swojego męża w historiach miłośników teorii spiskowych wypowiedziała się także Melinda Gates. W wywiadzie udzielonym stacji CBS przyznała, że dezinformacja skutkuje większą liczbą śmierci na COVID-19. - Powoduje, że ludzie nie robią tego, co powinni (nie szczepią się - red.)" - oceniła.

 - Jeśli zwrócisz uwagę na jedną teorię spiskową w internecie, to wiemy, że media społecznościowych będą oferować ci ich o wiele, wiele więcej - odniosła się do działania algorytmów. - Nadszedł czas, by wprowadzić więcej regulacji rządowych dotyczących platform społecznościowych - stwierdziła Melinda Gates.

Bill Gates przestrzega przed kolejnymi pandemiami

Jak podaje DPA, w wywiadzie dla czwartkowego wydania niemieckiego dziennika "Süddeutsche Zeitung" były szef Microsoftu i trzeci najbogatszy człowiek świata Bill Gates zapowiedział, że w przyszłości świat powinien spodziewać się kolejnych pandemii, które mogą być nawet dziesięciokrotnie gorsze niż obecna.

Według Gatesa pandemie należą do nowej normalności "na tej samej zasadzie jak trzęsienia ziemi, tornada czy zmiany klimatyczne" - Musimy odrobić naszą lekcję, na następną pandemię nie jesteśmy przygotowani - zaznaczył.

Gates wyraził przy tym podziw dla postępu naukowego w kwestii opracowywania szczepionek -  To cud: gdyby pandemia wybuchła pięć lat temu, świat nie uzyskałby szczepionki w tak krótkim czasie - stwierdził, dodając, że jednym z kluczowych zadań świata jest przeciwstawienie się szczepionkowemu nacjonalizmowi. W walce z trwającą pandemią ważna jest zaś współpraca państw o sprawiedliwy podział szczepionek, aby nie pozostawić żadnego kraju osamotnionego. 

Więcej o: