Nowy Ład. Mateusz Morawiecki omawiał rządowy plan z prezydentem Andrzejem Dudą

Andrzej Duda zaprosił Mateusza Morawieckiego do Pałacu Prezydenckiego, aby zapoznać się z propozycjami założeń rządowego programu Nowy Ład. Program zawiera plany inwestycyjne oraz propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego na czas po pandemii.

Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej prezydenta, Andrzej Duda chce wesprzeć rząd przy tworzeniu programu jak najszybszej odbudowy gospodarki po wielomiesięcznych obostrzeniach. W czasie spotkania w poniedziałek omówiono zasady współpracy w tym zakresie ośrodka prezydenckiego z rządem. Uznano, że - poza walką z pandemią i przeprowadzeniem Narodowego Programu Szczepień - pilnej uwagi wymagają także społeczne i gospodarcze skutki lockdownu.

Michał Dworczyk Dworczyk: Chcemy zapanować nad pandemią. "Wirus będzie nam towarzyszył"

Prezydent: W centrum zmian musi znaleźć się obywatel

Andrzej Duda podkreślił, że w centrum zmian wyznaczonych przez nowy plan inwestycyjny zaproponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego musi znaleźć się obywatel, który otrzyma wsparcie i wymierne zyski, dzięki dalszym głębokim reformom państwa.

Zobacz wideo Pozew zbiorowy za lockdown. Jaki jest jego koszt dla przedsiębiorcy?

"Dlatego sposobem na szybki powrót polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu jest wprowadzenie kompleksowych zmian, które obejmą nowe zasady rozwoju gospodarki i finansów publicznych. Zapewnią ulgi dla przedsiębiorców, wskażą rozwiązanie dla problemów ochrony zdrowia, pozwolą na utrzymanie niskiego bezrobocia, zapewnią wsparcie rodziny i podreperowanie jej budżetu oraz zagwarantują dalszą digitalizację usług publicznych" - czytamy na stronie internetowej Prezydenta.

Czego dotyczy program Nowy Ład?

Program Nowy Ład dotyczyć będzie także mieszkań, edukacji, młodych, seniorów, rolnictwa, klimatu, energetyki czy kultury. Ma zawierać m.in. szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. "W ocenie Prezydenta Andrzeja Dudy program, będący silnym impulsem napędzającym gospodarkę, ma być też sygnałem dla inwestorów, że warto w Polsce rozwijać biznes" - podkreślono

Więcej o: