Jacek Sasin o odmrażaniu gospodarki: Jesteśmy na dobrej drodze

- Jesteśmy na dobrej drodze, żeby rzeczywiście do odmrożenia mogło dojść - stwierdził w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin, odnosząc się do możliwości zniesienia obostrzeń pandemicznych. Minister aktywów państwowych przyznał, że nie da się w nieskończoność zamrażać gospodarki.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin był w poniedziałek gościem "Wiadomości" TVP i odniósł się do kwestii zniesienia lockdownu i odmrożenia polskiej gospodarki. 

Sasin o odmrożeniu gospodarki. "Akcja szczepień bardzo dobrze się rozwija"

- Jesteśmy dziś na dobrej drodze, by rzeczywiście do takiego odmrożenia mogło dojść. Akcja szczepień bardzo dobrze się rozwija - stwierdził Sasin. Wicepremier przypomniał, że wykonano 9 mln szczepień, w tym ponad 3,5 mln osób zaszczepiono obiema dawkami.

Zobacz wideo Czy noszenie maseczki na otwartym powietrzu ma sens?

Jacek Sasin pytany w TVP Info o odmrażanie gospodarki na przełomie maja i czerwca, jeśli utrzyma się szybkie tempo szczepień, powiedział, że to jest coś, na co wszyscy czekamy, "nie tylko przedsiębiorcy, ale również całe społeczeństwo".

Premier Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin i Mariusz Kamiński podczas posiedzenia Sejmu.Kolejna rządowa agencja "narodowa" z nazwy. Zarządza nią Sasin

Sasin: Nie da się zamrażać gospodarki w nieskończoność

- Nie da się w nieskończoność zamrażać gospodarki - stwierdził. Dodał, że dotyczy to zarówno małych przedsiębiorstw, jak i dużych firm. - Duże firmy nie tylko oczekują, żeby gospodarka została odmrożona, ale przygotowują się na okres po pandemii, aby szybko odrabiać straty, żebyśmy jako kraj szybko weszli na ścieżkę wzrostu gospodarczego - podkreślał wicepremier i minister aktywów państwowych.

Jacek Sasin przyznał również, że Polska, jako kraj jest przygotowana do tego, aby w chwili odmrożenia gospodarki, gospodarka szybko zaczęła funkcjonować w takim wymiarze, w jakim funkcjonowała przed pandemią. Podkreślił również, że dzięki tarczom antykryzysowym "udało nam się uniknąć bezrobocia, fali bankructw".

Więcej o: