Luzowanie obostrzeń. Nieoficjalnie: Rząd wznowi działalność dyskotek

Dyskoteki i kluby nocne mają wznowić działalność od przyszłego tygodnia. Rząd może ogłosić decyzję już we wtorek - ustalili dziennikarze RMF FM.
Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Dyskoteki i kluby nocne będą mogły funkcjonować z ograniczeniami - wynika z ustaleń RMF FM. Przypomnijmy, że obostrzenia na te obiekty zostały nałożone już w marcu 2020 r., czyli na samym początku pandemii.

Paszporty covidowe, zdjęcie ilustracyjneNie tylko podróże. Gdzie jeszcze będzie trzeba okazać paszport covidowy?

Według rozporządzenia, dyskoteki i kluby nocne wznowią działalność

Tymczasem zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, dyskoteki i kluby nocne, a także miejsca, których działalność polega na udostępnianiu miejsca do tańczenia w pomieszczeniach o przestrzeni zamkniętej, pozostają zamknięte do 5 czerwca (z wyjątkiem sportowych klubów tanecznych).

Wcześniej wznowiono funkcjonowanie hoteli i gastronomii (tylko w ogródkach gastronomicznych), zniesiono nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu, otwarto obiekty sportowe na świeżym powietrzu, a także wznowiono działalność teatrów i kin oraz siłowni i klubów fitness.

Dolina Katmandu, Nepal.Nepal: najsurowszy lockdown na świecie w dolinie Katmandu

Niektóre dyskoteki były otwarte mimo obostrzeń

Niektóre dyskoteki w Polsce próbują działać w czasie pandemii mimo obowiązujących obostrzeń. Przykładem jest lokal w Sopocie, który był otwarty w listopadzie 2020 r. Podczas interwencji policji okazało się, że przebywało w nim kilkadziesiąt osób. 28 z nich otrzymało mandaty.

Więcej o: