Rząd ogłosi lockdown? Fogiel: Jeżeli chcemy uniknąć najgorszych scenariuszy, musimy się szczepić

- W tej chwili nie rozpatrujemy scenariuszy wprowadzenia lockdownu związanego z pandemią COVID-19, ale będzie trzeba sytuację na bieżąco monitorować - powiedział w środę wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. - Jeśli chcemy uniknąć najgorszych scenariuszy, musimy się szczepić - dodał.
Zobacz wideo Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Radosław Fogiel pytany był w środę w pierwszym programie Polskiego Radia, czy leży na stole scenariusz lockdownu związanego z pandemią. - W tej chwili takich scenariuszy nie rozpatrujemy. Mamy nadzieję, że jednak ten poziom zaszczepienia już tę sytuację poprawi - powiedział wicerzecznik PiS.

Radosław Fogiel: Jest nadzieja, że nie grozi nam zapaść służby zdrowia

W jego ocenie "na całe szczęście mamy bardzo wysoki poziom zaszczepionych przedstawicieli lekarzy i pracowników służby zdrowia". - Więc jest nadzieja, że nie grozi nam to, co nam zaglądało w oczy, największy horror, czyli zapaść służby zdrowia - zaznaczył Fogiel.

Ale dodał, że "oczywiście będzie trzeba sytuację monitorować na bieżąco". - Raz jeszcze mówię: jeżeli chcemy uniknąć najgorszych scenariuszy, musimy się szczepić - podkreślił wicerzecznik PiS. (PAP)

autor: Edyta Roś/ ero/ itm/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: