Burger King szykuje eksperyment na Facebooku z Kominkiem w roli głównej

Od kilku dni mogliście zauważyć poruszenie polskiej blogosfery szumiącej, że "jakiś bloger otrzyma od Burger Kinga 100 tysięcy złotych". Teraz wiadomo już, że będzie to Kominek. Wiadomo także, że firma planuje eksperyment społecznościowy z jego udziałem.

Plotki tak elektryzujące blogosferę nie były do końca zgodne z prawdą. Wybrany przez Burger Kinga Kominek- najpopularniejszy bloger w Polsce - nie otrzyma 100 tysięcy złotych . Taka kwota przeznaczona jest na realizację całej akcji. A na czym ma ona polegać?

Burger King wysyła Kominka na miesiąc do USA. Podróż ma rozpocząć się w Nowym Jorku, a na resztę trasy będą mieli wpływ internauci . Profile marki na YouTube i Facebooku oraz blog Kominek.in staną się głównymi kanałami, za pośrednictwem których można się będzie komunikować z bohaterem akcji. Jak powiedziała nam Anna Robotycka z agencji faceADDICTED, organizatora eksperymentu:

Projekt jest bardzo interaktywny. Fani marki będą mogli na fanpage'u Burger Kinga decydować co do jego losów, miast, które powinien odwiedzić, etc. poprzez choćby sondy na Facebooku, konkursy, aplikacje czy popularne wpisy.

Oczywiście sugestie muszą być utrzymane w pewnych ramach prawnych.

Pomysł wyjazdu do Stanów Zjednoczonych powstał po dość krytycznym wpisie Kominka na temat frytek w Burger Kingu (czyli jeszcze w lutym). Tymczasem jeszcze kilka dni temu Kominek na swoim blogu żywo zaprzeczał jakimkolwiek swoim związkom zarówno z siecią fast-foodów jak i 100 tys. zł. W rozmowie z nami przyznał jednak, że był to rodzaj droczenia się z czytelnikami.

Często wyjeżdżam w różne podróże z tym, że sam je sobie opłacam. Ta będzie inna, bo stoi za nią Burger King. Ale nie było tak, że to BK zgłosił się do mnie z propozycją. Pomysł powstał w moich rozmowach z Anią Robotycką, jeszcze w lutym.

mówił nam Kominek. A jaka część z tych 100 tysięcy złotych budżetu operacyjnego przeznaczona jest na jego wynagrodzenie? Jak mówi sam Kominek - nie wiadomo.

Pula 100 tys. zł. jest kwotą na akcję, z czego duża część tej kwoty (ponad połowa) to koszty podróży, logistyki, zakwaterowania i de facto ta suma jest "wynagrodzeniem" dla blogera, któremu marka Burger King spełnia marzenie o podróży życia.

uzupełnia Anna Robotycka.

W Sieci pojawiło się już pierwsze wideo , zapowiadające wyjazd blogera. Internauci będą mogli wybrać, w jakie miejsca uda się Kominek, co będzie robić, kiedy (albo czy) wróci. Sam bloger podkreśla, że bilet został kupiony w jedną stronę. Sama akcja ma charakter wizerunkowy, a częściowo może kojarzyć się z eksperymentem LG (zamknięcie chłopaka w szklanym sześcianie, promującego markę i nowy telefon firmy).

Będziecie uczestniczyć w akcji Burger Kinga i kierować krokami Kominka po USA?

Joanna Sosnowska

Więcej o: