Lubisz brytyjską królową i siedzisz na Twitterze? Pojawia się niesamowita okazja

Tylko do najbliższej niedzieli możesz się ubiegać o posadę szefa zespołu dbającego o wizerunek brytyjskiej królowej w internecie. Wolne biurko w Buckingham Palace czeka!

Ile płaci rodzina królewska? Za posadę social ninja nazwaną oficjalnie "head of digital engagement" co najmniej 45 tysięcy funtów rocznie, czyli 3750 GBP miesięcznie. To około 20 tysięcy złotych.  

Nowy pracownik nie będzie rozpoczynał od zera. Brytyjska rodzina królewska jest już od dawna obecna w internecie i ma tam wielu wiernych fanów. Profil @BritishMonarchy na Twitterze śledzą ponad 2 miliony internautów

Profil @KensingtonRoyal (czyli rezydencji brytyjskiej rodziny królewskiej Kensington Palace) ma prawie 630 tys. obserwatorów, natomiast profil @ClarenceHouse (oficjalnej rezydencji księcia Walii) – ponad 530 tys. obserwatorów.

Jednak nawet gdyby zsumować popularność wszystkich oficjalnych profili, to i tak do miejsca w pierwszej setce najpopularniejszych postaci na Twitterze wciąż będzie daleko. Dominują w niej gwiazdy estrady, ale można tam znaleźć także takie postaci, jak Barack Obama (4. miejsce, 73,5 mln obserwatorów) czy premier Indii, Narendra Modi (58. miejsce, 19,5 mln śledzących go internautów). Pracodawca na pewno doceni, jeśli nowemu pracownikowi uda się choćby zbliżyć do tych wyników.

To nie jedyny wakat na królewskim dworze. Z informacji na jego oficjalnej stronie internetowej wynika, że poszukiwani są też m.in. szef zespołu zajmującego się konserwacją zabytkowych papierowych dokumentów, grafik, specjalista do spraw zdrowia i bezpieczeństwa czy menedżera biegłego w tworzeniu i zarządzaniu cyfrowymi archiwami. Łącznie praca czeka tam aż na osiem osób, które też będą nieźle zarabiać - od 21,5 tys. funtów do 50 tys funtów rocznie, w zależności od stanowiska i doświadczenia zawodowego. Do tego dochodzą dodatkowe korzyści, takie jak dopłaty do funduszu emerytalnego czy program szkoleń. Pracodawca zapewnia też darmowe lunche. 

Zainteresowani? Good luck.