McDonald's rozdaje klientom frytki i nuggetsa ze złota

W ogłoszonej przez japoński McDonald's zabawie wygrać można złote frytki oraz nuggetsa z 18-karatowego złota.

McDonald's w Japonii chce zatrzeć złe wrażenie wywołane serią wpadek w 2014 i 2015 roku. Głośno było m.in. o problemach z dostawcami, których efektem były ograniczenia sprzedawanych w lokalach porcji frytek. Klientów zniechęcały także nieświeże mięso,  czy kawałki plastiku, a nawet ludzki ząb znaleziony w zestawach sieci.

Ubiegły rok był pierwszym w dziejach japońskiego oddziału fast foodu, który nie przyniósł zysku.

Znacznie więcej niż 1500 dolarów?

Szansy na odrobienie części strat fastfoodowy gigant upatruje w organizowanych dla klientów konkursach, w których do wygrania są frytki wykonane ze złota, można też stać się właścicielem nuggetsa z 18-karatowego złota.

W jednej z zabaw klienci powinni obserwować Twitter amerykańskiej sieci. Będą tam publikowane wskazówki od "Kaito Nuggets"- tajemniczego złodzieja nuggetsów, który ma dawać spontaniczne występy w miejscach publicznych, np. na meczu bejsbolowym czy w restauracji. Zagadką ma być prawdziwa tożsamość postaci.

Bryłka złota do wygrania waży 50 gramów i jest wyceniana na 1500 dolarów, jednak z powodu wyjątkowości jej wartość może być znacznie wyższa.

 

Rozstrzygnięcie pod koniec czerwca

Konkursy mają trwać od 8 do 28 czerwca, a ich rozwiązanie będzie połączone z promocją dwóch limitowanych sosów - owocowego curry i kremowego cheddara.

Zobacz też: Oto najdziwniejsze miejsca w Google Maps

Cmentarzysko samolotówCmentarzysko samolotów fot. Google Maps

Więcej o: