Biedronka bistro. Sieć uruchamia testowe lokale gastronomiczne. Znamy lokalizacje

Biedronka testuje bistro pod nazwą "Wiele DobreGo". Na razie tylko w kilku placówkach, między innymi w Warszawie i Krakowie. To nie pierwsze podejście sieci do pomysłu stref gastronomicznych. Poprzednie nie zakończyło się sukcesem.

Bistra Biedronki znajdują się między innymi na Nowym Świecie w Warszawie i w Krakowie przy ul. Pawiej - Dworzec Główny.

Jak podaje biuro prasowe Jeronimo Martins w Polsce, w ofercie „Wiele DobreGo“ dostępne są m.in. przekąski na śniadanie, obiad, deser czy podwieczorek takie, jak: gotowe kanapki, jogurty, desery, soki owocowe i warzywne czy sałatki. Dodatkowo w Krakowie, z powodu lokalizacji na dworcu, ofertę rozszerzono o książki. W punktach "Wiele DobreGo" zakupione przekąski można także zjeść na miejscu - w lokalu przygotowano kilka małych stolików i miejsca do siedzenia.

Bistro BiedronkiBistro Biedronki fot. Katarzyna Kaczmarczyk

Biedronka już w przeszłości próbowała zająć się biznesem gastronomicznym. Od 2011 roku przez kilka lat testowała projekt kawiarni pod nazwą Kropka Relaks. Łącznie działało 5 kawiarni - w Warszawie i Sochaczewie. W połowie 2015 roku zostały one jednak zamknięte. Jeronimo Martins Polska informowało wtedy, że test zakończono "w związku z upływem okresu założonego dla weryfikacji efektywności tego formatu".

Czytaj też: Biedronce opłaciły się promocje i walka o klientów. Sprzedaż mocno w górę

Zobacz też: Jak lata dron z Biedronki za 199 zł? [TEST]

 

Więcej o: