Jest miliard złotych na kolejny odcinek zakopianki

Są pieniądze na budowę kolejnego odcinka dwupasmowej zakopianki, czyli drogi łączącej Zakopane z Krakowem. Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał właśnie aneksy do drogowych programów inwestycyjnych.

Ten najistotniejszy dotoczy rozbudowy drogi krajowej nr 47, czyli właśnie odcinka zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu.

- W ramach rozbudowy drogi krajowej nr 47 przewidywana jest budowa ponad 16 km dwujezdniowej drogi klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Powstaną też cztery węzły: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód i Nowy Targ Południe oraz 22 obiekty inżynierskie. Budowany odcinek, mimo porównywalnych parametrów, nie będzie drogą ekspresową – czytamy w komunikacie resortu.

Czytaj więcej: Mapy aktualnie budowanych dróg w województwach

Przetarg ma być ogłoszony w drugiej połowie tego roku, a oddanie drogi do użytku w 2022 roku. Koszt budowy to ok. 1 mld złotych. Od Nowego Targu do Zakopanego dalej jednak będziemy poruszali się drogą jednopasmową.

Drogowe przyspieszenie

Dzisiejsza zapowiedź resortu którym kieruje minister Adamczyk, to nie pierwsza w ostatnich dniach dobra wiadomość dla kierowców. Wystarczy choćby przypomnieć, że od piątku mogą oni już jechać nowym, prawie 23-km odcinkiem drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk z Warszawą i Krakowem. W planach jest też budowa i rozpisanie przetargów na kolejne drogi.

Więcej o: