Piotr i Paweł na sprzedaż? Sieć ma szukać inwestora strategicznego

Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, sieć sklepów Piotr i Paweł może zmienić właściciela. Spółka poszukuje inwestora strategicznego, który mógłby przejąć większość udziałów w niej.

"Wiadomości Handlowe" dotarły do prezentacji inwestorskiej spółki Piotr i Paweł. Jak donosi portal, informacje o firmie trafiły już do potencjalnych inwestorów, którzy mogliby nawet nabyć większościowy pakiet akcji.

Wszystko jest jednak na razie pisane palcem po wodzie. Nie wiadomo, czy  Piotr i Paweł wybierze wariant z inwestorem branżowym czy finansowym. Zainteresowane zakupem udziałów w spółce mają być zarówno fundusze inwestycyjne, jak i np. sieć Carrefour, który wcześniej negocjował m.in. zakup Almy. Ta ostatecznie trafi jednak w ręce właściciela sieci E.Leclerc. Poza tym spekuluje się także o tym, że francuski Carrefour rozważa sprzedaż polskiej części biznesu. 

Całkowite zniknięcie marki Piotr i Paweł z polskiego krajobrazu handlowego jest o tyle mało prawdopodobne, że w prezentacji inwestorskiej dosyć wyraźnie miały zostać nakreślone plany jej rozwoju – rozwoju e-sklepu, współpracy ze stacjami BP czy nawet przejęć innych graczy rynkowych przez spółkę.

Czytaj też: Nowy koncept sklepów Piotr i Paweł. Pojawią się na stacjach BP

Głównym udziałowcem sieci Piotr i Paweł są bracia Piotr i Paweł Wosiowie. Pierwszy z nich, od zeszłego roku prezes spółki, ma 48,6 proc. akcji, drugi 39,12 proc. Blisko 10 proc. akcji pozostaje w rękach ich matki - Eleonory Woś.

***

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Więcej o: