Podjęli się "heroicznego zadania". Księgarnia "Matras.pl powstała z martwych". Uda się?

Spółka eComGroup wykupiła prawa do marki Matras. Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie księgarni.

„Księgarnia Matras.pl powstała z martwych. Spółka eComGroup podjęła się heroicznego zadania uruchomienia księgarni Matras.pl na nowo, nie powtarzając błędów swoich poprzedników. Kochamy książki, kochamy księgarnie, do których się przywiązaliśmy, w których nieraz nabyliśmy cudowne książki. Matras był jedną z nich. Nie chcemy by ta marka tak łatwo odeszła, dlatego postanowiliśmy ją wskrzesić i rozwijać” – czytamy na facebookowym profilu marki.

eComGroup posiada już marki znak.com.pl, Woblink, Chodnik Literacki, FlowBooks i Paskarz.pl. Teraz w do grupy dołącza Matras. Nowemu właścicielowi, który posiada już swoje magazyny, sklepy i sieć dystrybucji, prawdopodobnie łatwiej będzie zarządzać nową marką.

Niestety, kontrahenci i klienci, wobec których upadająca spółka Matras S.A. nie wywiązała się ze zobowiązań, nie mają powodu do radości.

- eComGroup nie reprezentuje i nie jest związane z firmą Matras S.A. Jesteśmy nowym operatorem (dzierżawimy prawo do korzystania z marki i sklepu internetowego) Matras.pl, ale nie przejęliśmy zobowiązań właściciela marki. Zrobimy co możemy by dać księgarni nowego ducha i jakość, nie odpowiadamy jednak za działania naszych poprzedników. W związku z tym wszelkie kwestie dotyczące przesyłek i kart podarunkowych (w tym reklamacje, zwroty, wszelkie roszczenia) zamówionych bądź nabytych przed 15 marca 2018 roku należy kierować bezpośrednio do Matras S.A.– wyjaśnia nowy właściciel.

Matras tylko w internecie?

eComGroup zapowiada tylko reaktywację marki online. Na razie nie ma żadnych planów uruchomienia stacjonarnych placówek.

- To m.in. ponad 370 tysięcy subskrybentów newslettera i prawie 108 tysięcy fanów na Facebooku. Bardzo nie chcieliśmy by potencjał tej marki został zmarnowany. Postaramy się przekuć ten potencjał w sukces, tak by Matras.pl osiągał fantastyczne wyniki sprzedaży Państwa książek – piszą właściciele o reaktywacji internetowego kanału sprzedaży.

Sieć Matras była drugim największym sprzedawcą książek w Polsce. eComGroup działa od 2015 r.

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o: