Huawei wprowadza na polski rynek "serię smartfonów z bardzo dobrą ceną". Robert Lewandowski? "Sprawdza się fenomenalnie"

Zdaniem dyrektora zarządzającego Huawei w Polsce Jeffersona Zhanga, strategia reklamowa z Robertem Lewandowskim sprawdza się "fenomenalnie". Wyniki firmy są bardzo dobre, a mają jeszcze się poprawić, m. in. dzięki wprowadzeniu na nasz rynek nowej serii smartfonów z "bardzo dobrą ceną".

"Mieliśmy około 400 mln euro przychodów w ubiegłym roku i liczymy na 30-40 proc. wzrostu w tym roku" - powiedział Zhang.

Jak wskazał, ok. 65 proc. przychodów to kanał operatorski, reszta to "open market". Smartfony stanowią 90 proc. przychodów w segmencie klientów indywidualnych.

Z kolei prezes Huawei Consumer Business Group Polska w regionie CEE i Nordic Yanmin Wang ocenił, że bieżący rok to "wielki rok dla Huawei".

"Po serii flagowców chcemy dostarczyć więcej serii modeli w średnich segmentach z dobrą technologia znaną z naszych flagowców. Wprowadzamy serię Y z bardzo dobrą ceną. Potrzebujemy go w swojej ofercie i jest znaczący popyt na te modele. Będziemy realizować aktywność marketingową z naszymi partnerami na open market" - dodał Wang.

Huawei Y6 (2018)Huawei Y6 (2018) fot. Huawei

Czytaj więcej: Szukasz smartfona dla pracowników? Co wybrać za rozsądne pieniądze - starszy czy nowszy model

Huawei: Robimy coś, czego nie było wcześniej

Według słów przedstawicieli koncernu, w Polsce Huawei dysponuje ponad 50 mln euro łącznego budżetu marketingowego.

Dyrektor marketingu Huawei CBG Polska Dorota Haller wskazała, że świadomość marki koncernu w Polsce stale rośnie i według badań 90 proc. Polaków już zna.

"Robimy teraz coś, czego nie było wcześniej. Z serią Y ruszamy z kampanią ATL (szeroką kampanię medialną skierowaną do odbiorców masowych - red.) produktu, który nie jest flagowcem. Wcześniej nie komunikowaliśmy w takiej skali produktu, który jest w kategorii: dzieci, młodzież, osoby starsze. Idziemy zatem w młodzież i zabawę - to element zmiany strategii marketingowej. Nie ma w tej kampanii naszego ambasadora Roberta Lewandowskiego"- podkreśliła Haller.

O jakie urządzenia chodzi? Seria Y2018 to modele z ekranem fullview, Androidem 8.0, rozszerzoną pamięcią, trzema slotami na karty (w tym 1 na SD).

Czytaj więcej: Huawei i Samsung walczą w zwarciu. Kto jest topowym producentem smartfonów w Polsce? To zależy

Robert Lewandowski bardzo pomógł Huawei

Przed mistrzostwami świata w piłce nożnej koncern szykuje również dalsze aktywności marketingowe z Robertem Lewandowskim.

"Strategia z nim fenomenalnie się sprawdza. Klienci rozumieją korelacje strategiczną miedzy nim a marką Huawei. To, że jesteśmy liderem rynku to zasługa m.in. współpracy z Lewandowskim" - podkreśliła Haller.

Huawei zanotował w kwietniu najlepsze wyniki sprzedaży w historii firmy w Polsce, osiągając prawie 36 proc. udziału w rynku smartfonów pod względem liczby sprzedanych telefonów i prawie 34 proc. pod względem ich wartości.

"Po kwietniu byliśmy liderem rynku w Polsce zarówno pod względem ilości, jak i wartości sprzedanych smartfonów. Wierzymy, że seria Y umocni nas na tej pozycji" - podsumował Zhang.

Huawei numerem 1 na rynku tabletów

"Miałem przyjemność założyć pierwsze biuro Huawei w Polsce. Nasz pierwszy biznes to była głównie infrastruktura. Teraz nasz główny biznes to urządzenia mobilne i to nie tylko smartfony, w których właśnie osiągnęliśmy pozycję lidera, ale również tablety, gdzie mamy ok. 40 proc. rynku w Polsce" - poinformował wiceprezes Huawei CBG Jim Xu.

"Cieszymy się, że nasze urządzenia są dobrze postrzegane przez Polaków i będziemy kontynuować tutaj nasze inwestycje. W II półroczu otworzymy pierwszy 'experience room' Huawei w Warszawie" - zaznaczył wiceprezes Huawei CBG.

Wskazał on, że Huawei rośnie na świecie w urządzeniach mobilnych bardzo szybko (50 proc. dynamiki), co jest efektem tego że po latach inwestycji w R&D dostarcza klientom "znakomite urządzenia"

"P20 sprzedaje się o 100 proc. lepiej od wcześniejszej serii. Teraz czas na wejście w niższe półki z modelami ze świetnym designem, ceną oraz naszymi technologie do masowych konsumentów" - podsumował Xu.

Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu. Trzeba jeszcze pokory, mądrości i otwartości [NEXT TIME]