Reuters: Eurobank na sprzedaż. Societe Generale wycofuje się z bankowości detalicznej w Polsce

Societe Generale bada możliwości sprzedaży swojego polskiego aktywa - Eurobanku, podał Reuters, cytując dwóch anonimowych "bankowców inwestycyjnych".

"'Eurobank jest w procesie sprzedaży. Societe Generale wycofuje się z działalności [w bankowości detalicznej] w Polsce' - powiedział jeden z bankowców, podczas gdy drugi potwierdził, że Eurobank jest na sprzedaż" - napisała agencja.

Reuters zacytował też rzecznika Societe Generale, który powiedział, że bank nie komentuje plotek rynkowych.

Na początku kwietnia tego roku prezes Eurobanku Alexis Lacroix poinformował ISBnews, że bank oczekuje, iż jego portfel kredytów w tym roku wzrośnie w tempie dwucyfrowym, a baza nowych klientów zwiększy się w skali roku o ponad 220 tys. osób. Bank chce uruchomić 63 kolejne placówki franczyzowe (na koniec 2017 r. było ich 237) i mieć ich 300 na koniec 2018 roku.

Eurobank to bank detaliczny, z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Właścicielem Eurobanku jest Societe Generale (SC), europejska grupa świadcząca usługi finansowe w 66 krajach. SC działa w Polsce od 1976 r. Aktywa Eurobanku wyniosły 13,8 mld zł na koniec 2017 r.

Pod koniec grudnia o sprzedaży swej polskiej części informował Deutsche Bank. Kupujący to jeden z największych banków w Polsce - BZ WBK. Cena to blisko 1,3 miliarda złotych.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: