Netflix ma nowy pomysł. Nie tylko seriale i filmy. Będą też gry, a pierwszą Minecraft: Story Mode

Netflix kontynuuję rynkową ekspansję. Jeszcze w tym roku na swojej platformie chce udostępniać gry wideo. Pierwszą będzie specjalnie dla niego adaptowana przygotówka Minecraft: Story Mode.

Największa na świecie internetowa wypożyczalnia wideo jeszcze w tym roku chce rozszerzyć swoją ofertę o gry – taką informację podał portal TechRadar.

W tym celu podpisana została już umową ze studiem Telltale Games, wydawcą m.in. takich gier jak: "Minecraft: Story Mode", "The Walking Dead", "The Wolf Among Us" i Marvel’s Guardians of the Galaxy. Netflix i Telltale Games ponadto też od co najmniej roku testowali nowy pomysł. Na dniach firmy mają ogłosić współpracę.

Czytaj więcej: Fortnite od wtorku na nowej platformie. Największa gra świata przeniesiona na Nintendo Switch. Zaraz będzie Android 

Jako pierwsza na platformie Netfliksa pojawi się składająca się z pięciu epizodów gra przygodowa Minecraft: Story Mode.

W grę będzie można zagrać za pomocą pilota lub kontrolera do gier podpiętego do telewizora lub odpowiedniej przystawki. Rozwiązanie ma być podobne do tego, które działa w wypadku systemu Amazon Fire TV, gdzie można zagrać w gry Telltale Games.

Co ciekawe, Telltale Games poinformowało też, że pracuje nad grą Stranger Things - adaptacją jednego z najpopularniejszych seriali Netfliksa.

Prawdopodobnie nowy pomysł Netfliksa podchwycą również jego konkurenci – w pierwszej kolejności na taki ruch może zdecydować się HBO.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnologiczny.pl”.

Ojciec dał mi radę: "Dobry interes, to jest interes dla obu stron. Interes dobry dla jednej strony, to jest szwindel" - prof. Andrzej Blikle [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (16)
Netflix ma nowy pomysł. Nie tylko seriale i filmy. Będą też gry, a pierwszą Minecraft: Story Mode
Zaloguj się
 • rasta-mw

  Oceniono 2 razy 2

  Niedawno zrezygnowałem z kablówki, programy (dez)informacyjne zbyt mnie wkurzały, teraz ogląda, tylko to co chce i kiedy chce na Netflixie, ich oferta zupełnie mi wystarcza, choć chciałbym więcej programów popularnonaukowych i krajoznawczych. Mają tego sporo w amerykańskiej wersji, więc liczę że i u nas się pojawiają przetłumaczone.

 • madbatt

  Oceniono 2 razy 2

  Zero weryfikacji... Netflix podał informacje, że nie ma zamiaru wchodzić na rynek platform z grami, a Minecraft: Story Mode służy jedynie promocji wspólnego dzieła Netflixa i Tellatale opartego na Stranger Things.

 • Jarek F

  Oceniono 1 raz 1

  Netflix jest bardzo fajną propozycja ,ale wybór filmów jest nadal bardzo słaby ,w dodatku brakuje ciekawych pozycji popularno- naukowych .Niby oglądasz co chcesz i kiedy chcesz ale jak nie jesteś fanem seriali to nie masz co oglądać .....Przydałby się chociaż jeden kanał typu TVN 24. Od kablówki jest po prostu tańszy - bo można zrezygnować w dowolnym momencie i to jest największa przewaga Netflixa ......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX