Bank PKO BP wchodzi w ubezpieczenia komunikacyjne

PKO Bank Polski rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych w 400 oddziałach bankowych, zaś od października br. będzie je dystrybuował we wszystkich swoich placówkach. W  I kwartale 2019 roku bank udostępni możliwość zakupu ubezpieczenia w aplikacji mobilnej IKO oraz serwisie transakcyjnym iPKO. 

"Bank we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi o uznanej pozycji rynkowej: Benefia, Proama (marka Generali), InterRisk, Link 4 i PKO Ubezpieczenia udostępnił pełny zakres ochrony ubezpieczeniowej potrzebnej posiadaczom samochodów. W październiku dołączy również AXA. Nowością na rynku jest możliwość zakupu, w ramach jednego pakietu, polis pochodzących od różnych ubezpieczycieli, w jednym procesie sprzedażowym" - czytamy w komunikacie. 

Kupując ubezpieczenia komunikacyjne w PKO BP można np. wybrać polisę OC u jednego ubezpieczyciela, a Autocasco u innego. - Proces podejmowania decyzji zatwierdzającej  wniosek o zakup wybranej opcji ubezpieczenia maksymalnie uprościliśmy - powiedział wiceprezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski. 

Bank podał, że właściciel auta ma do dyspozycji polisy OC z Zieloną Kartą, AC, NNW i Assistance - z czego każda, poza OC, w trzech wariantach. Ubezpieczenie OC, AC, NNW, Zielona Karta ma taki sam zakres, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Czytaj więcej: Prezes PKO BP: Obecna fala wymiecie banki średnie i małe. Niebawem duże zmiany mogą dotknąć miliony osób

Zakup polisy w PKO BP w kilka minut

"Opcje są tak pomyślane, aby sprostać wymaganiom klientów, mających różne oczekiwania co do zakresu, sumy ubezpieczenia i sposobu likwidacji ewentualnych szkód oraz kosztów ubezpieczenia. Posiadacz auta w zależności od jego marki, roku produkcji może wybrać najbardziej optymalne dla siebie rozwiązanie kosztowe. Po wyborze opcji przez klienta, składka jest obliczana w kilka minut. Jest możliwy zakup polisy nawet z 6-miesięcznym wyprzedzeniem. W ten sposób można zyskać zabezpieczenie przed potencjalnymi zmianami cen ubezpieczeń komunikacyjnych w najbliższych 6 miesiącach" - czytamy także. 

Polisy dla zmotoryzowanych są kolejnym elementem oferty ubezpieczeń PKO BP niezwiązanym bezpośrednio z produktami bankowymi. Po wdrożeniu pakietu "Ubezpieczeń Dobrze Dobranych" obejmujących ubezpieczenia majątkowe i życiowe (Moje Życie 24, Mój Dom 24, Moje Podróże 24), ubezpieczenia komunikacyjne dopełniają ofertę. 

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Minister Kowalczyk wyjaśnia, dlaczego Polska stawia na węgiel i atom: Energia odnawialna jest najmniej bezpieczna

Więcej o: