Budka o wolnym 12 listopada: To święto dla urzędników. PiS będzie odpowiadał za chaos

12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Taką ustawę zgłoszoną przez posłów PiS przegłosował Sejm. Wprowadzenie dodatkowego wolnego dzień wprowadzono w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

PiS bierze całkowitą odpowiedzialność za ten chaos, który będzie. Tak naprawdę ten dzień wolny to będzie święto dla urzędników - ocenia w porannej rozmowie gazeta.pl Borys Budka, którzy wstrzymał się od głosu w tej sprawie. Z posłem Platformy Obywatelskiej rozmawiał Łukasz Kijek.

Za nową ustawą głosowało 233 posłów PiS, 105 było przeciw, a 77 z PO wstrzymało się od głosu. Przeciwni ustawie byli posłowie opozycji - Nowoczesnej,  Kukiz'15 i reszta posłów Platformy.

W projekcie zaznaczono, że 12 listopada "nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie (...) o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni".

Przyjęto też poprawkę Prawa i Sprawiedliwości, która zakłada, że normalnie będą funkcjonować szpitale, opieka ambulatoryjna i apteki.

Więcej o: