Szef KNF Marek Chrzanowski nie rozważa rezygnacji. Premier wezwał go do powrotu do kraju

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego nie zamierza rezygnować ze stanowiska - podaje RMF FM. Marek Chrzanowski został wezwany przez premiera do złożenia wyjaśnień w związku z oskarżeniami o propozycję korupcyjną. Oskarżenia te wysunął Leszek Czarnecki.

Marek Chrzanowski w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Berendą deklaruje, że nie rozważa rezygnacji ze stanowiska szefa KNF. Skrócił też swój pobyt w Singapurze i wraca do kraju.

W rozmowie z Next.gazeta.pl rzecznik KNF Jacek Barszczewski potwierdził, że Marek Chrzanowski skrócił swój pobyt w Singapurze o jeden dzień. Pierwotnie miał być w Polsce w czwartek, teraz do kraju wróci w środę rano.

Wcześniej - według słów rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej - wezwał go do tego premier Mateusz Morawiecki. Marek Chrzanowski w Singapurze brał udział w konferencji dotyczącej technologii w finansach (FinTech Festival).

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk podał na Twitterze, że Mateusz Morawiecki wezwał szefa KNF do KPRM na jutro rano. W spotkaniu udział ma wziąć także Koordynator Służb Specjalnych Minister Mariusz Kamiński.

Premier chce od Chrzanowskiego wyjaśnień w sprawie oskarżeń, jakie wysuwa Leszek Czarnecki, jeden z najbogatszych Polaków, właściciel kilku spółek finansowych, w tym Getin Noble Banku. O sprawie napisała "Gazeta Wyborcza".

Leszek Czarnecki, właściciel Getin Banku i Idea Banku twierdzi, że Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, podczas marcowego spotkania zaoferował mu przychylność "i życzliwe podejście KNF i NBP" do planów restrukturyzacji tych banków. W zamian miałby zatrudnić w Getin Noble Banku wskazanego prawnika z pensją uzależnioną od wyników tego banku. Zgodnie z cytowanym przez "Gazetę Wyborczą" zawiadomieniem do prokuratury, ma chodzić o około 40 mln zł.

Komisja Nadzoru Finansowego odrzuca te oskarżenia.

Więcej o:
Komentarze (131)
Szef KNF Marek Chrzanowski nie rozważa rezygnacji. Premier wezwał go do powrotu do kraju. To efekt oskarżeń, jakie wysuwa Leszek Czarnecki
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 43 razy 37

  Kolejny z PiS, któremu się po prostu NALEŻAŁO! :D

  No to wiemy,m czemu ws. GetBack i SKOK taka cisza - wszystko by tylko Morawieckiemu nie zaszkodzić! :D

 • 4justice

  Oceniono 37 razy 29

  Jeśli urzędnik państwowy informuje o włączeniu zagłuszacza przy rozmowie z przedstawicielem biznesu to trudno mi uwierzyć w dobre intencje... właściwie to rozmowy urzędników państwowych powinny byc rejestrowane z automatu

 • agenciputinawon

  Oceniono 33 razy 27

  A dlaczego ma się podać do dymisji? Przecież te 40 mln mu się po prostu należało.

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 24

  Od tygodnia sprawa w prokuraturze a Morawiecki dziś, z gazet, się dowiedział. Interesująca sprawa.

 • tilow3

  Oceniono 34 razy 24

  Marek! te pieniądze ci się po prostu należały!
  Beata Szydło.

 • ps11111ps

  Oceniono 27 razy 23

  Oj tam, oj tam. Prezes mu kaze przekazac 40mln na Caritas
  A za kare obetnie się posłom kolejne 20% pensji zeby pokazac uczciwosc PiS

 • metaxo

  Oceniono 32 razy 20

  "Zmieniamy Polskę" he, he, he.

 • justas32

  Oceniono 25 razy 19

  To że kradną to fakt - ale że się to nagrało to nieładnie ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX