Japończyk z załogi Elona Muska rozdaje pieniądze. Ponad 900 000 dolarów za promocję tweeta

Yusaka Maezawa to jeden z najbogatszych Japończyków i pierwszy turysta w kosmicznej załodze Elona Muska. Ma się udać w komercyjny lot dookoła Księżyca rakietą Big Falcon. Swoim najaktywniejszym odbiorcom na Twitterze zaoferował wysokie wynagrodzenia w zamian za promocję jego posta.
Zobacz wideo

Maezawa we wpisie z 5 stycznia ogłosił, że jego internetowy sklep z modą, Zozotown, osiągnął rekordowy wynik. Jednocześnie zaproponował wysokie wynagrodzenie za promocję tej informacji w mediach społecznościowych. Dla 100 osób, które powielą jego wiadomość Maezawa przygotował łączną nagrodę 100 milionów jenów (ponad 900 000 dolarów). Każda z wygranych osób ma otrzymać ok. 9 200 dolarów w gotówce.

Termin akcji upływa 7 stycznia. Maezawa zapowiedział, że z wygranymi skontaktuje się bezpośrednio. Tweet miliardera został udostępniony już ponad 4 miliony razy, bijąc dotychczasowe rekordy. Jak podaje japoński Times, liczba osób obserwujących konto Yusaki Maezawy wzrosła pod koniec zeszłego tygodnia z ok. 500 tysięcy do ponad 4,5 miliona.

Kosmiczny turysta

O 42-letnim miliarderze zrobiło się głośno w 2018 r. kiedy Elon Musk ujawnił, że Japończyk uda się w komercyjną podróż dookoła Księżyca. Rakieta Big Falcon jest nadal projektowana przez firmę SpaceX. W zaplanowanej na 2023 r. wyprawie nie wykluczono udziału samego Elona Muska.

Więcej o: