Biedronka otwiera całodobowe sklepy i uruchamia Biedronkobusy. Przewiozą klientów z plaży do marketu

Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, zdecydował się wprowadzić kilka wakacyjnych zmian w funkcjonowaniu swoich sklepów położonych nad morzem. Nie dość, że niektóre będą czynne całą dobę, to pasażerowie będą mogli skorzystać z Biedronkobusa, który przewiezie ich wprost z plaży na zakupy.
Zobacz wideo

Wakacje to wyzwanie dla branży handlowej, która z różnych powodów może odczuwać spadek obrotów. Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, znalazł kilka sposobów na to, by w urlopowym okresie być jeszcze bliżej klienta.

Część sklepów położonych w nadmorskich kurortach będzie pracowała dłużej lub nawet całodobowo - informują Wiadomości Handlowe. Do godziny 23 pracować będą wszystkie placówki w miejscowościach nadmorskich, a w Darłowie, Ustce, Łebie czy Ustroniu Morskim będą otwarte całą dobę (z krótką przerwą techniczną około północy).

Turyści wypoczywający w Łebie będą mogli skorzystać ze sporego ułatwienia - na zakupy zawiezie ich wprost z plaży Biedronkobus. W mieście nie ma bowiem żadnej komunikacji miejskiej. Biedronkowa linia autobusowa będzie wozić pasażerów od 29 czerwca do 17 sierpnia.

Nowości będzie jeszcze więcej. W sklepach nad morskich stoiska z owocami pojawią się przed sklepami. Będzie w nich można kupić przede wszystkim te towary, które są popularne podczas plażowania - np. banany, winogrona czy arbuzy. 

Biedronka łączy wakacje z pracą

W Biedronce pracownicy łączą pracę z wakacyjnym pobytem nad morzem. W sumie w tym roku z pracy w nadbałtyckich miejscowościach skorzysta ok. 240 ochotników, którzy na co dzień są zatrudnieni w Biedronkach położonych z dala od morza. W wakacje pracownicy ponad 100 sklepów w miejscowościach turystycznych, w związku z dużym ruchem, będą otrzymywać też specjalną nagrodę letnią. Biedronka do pracy na wakacje zaprasza także dorosłe dzieci pracowników.

- W sezonie letnim nad Bałtykiem wyzwaniem jest zapewnienie turystom i lokalnym mieszkańcom stałej dostępności wszystkich produktów oraz sprawnej i szybkiej obsługi. By to osiągnąć, zwiększamy zespoły w naszych placówkach. Ochotnicy, którzy chcą na czas wakacji przenieść się do miejscowości nadmorskiej, stanowią duże wsparcie dla sklepu, a z drugiej strony sami mają okazję skorzystać po pracy lub w dni wolne z pobytu nad morzem. Ponadto jest to też szansa na dodatkową nagrodę finansową, sięgającą 350 zł brutto miesięcznie dla sprzedawcy-kasjera. Oczywiście jako pracodawca finansujemy też zakwaterowanie i dojazd - mówi Joanna Bukała, dyrektor HR makroregionu w Jeronimo Martins Polska.

Pracownicy, którzy zdecydują się na wyjazd do sklepu Biedronka w miejscowości turystycznej, mogą liczyć na pracę w atrakcyjnych miejscowościach zlokalizowanych nad Bałtykiem, takich jak m.in: Jastarnia, Nowy Dwór Gdański, Stegna, Dziwnów czy Władysławowo. Przykładowo w Ustroniu Morskim sklep Biedronka jest usytuowany zaledwie 100 m od plaży. Wyjazdy realizowane są od połowy czerwca do końca sierpnia.

Więcej o: