Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: znaleziono pałeczki Salmonelli na jajach z Tesco

Jak podał Główny Inspektorat Sanitarny (GIS), bakterie Salmonelli z grupy D wykryto na jajach sprzedawanych w Tesco. Mowa o produkcie dyskontowym sieci, w ramach którego oferowano opakowania po 10 jaj.
Zobacz wideo

Jak podali urzędnicy GIS cytowani przez serwis Wiadomości Handlowe, chodzi o produkt Tesco: świeże jaja, klasa A, 10 sztuk, klasa wagowa: L-duże 73g > masa ≥ 63 g, kod na skorupkach jaj – 3PL14371361, nr zakładu pakowania PL 16075903. Jaja zapakowano w Polsce dla: Tesco Polska Sp. z o.o., 30-347 Karków, ul. Kapelanka 56.

30 lipca Tesco wycofała wskazane przez inspektorat produkty ze swoich sklepów oraz magazynów centralnych. 2 sierpnia sieć zutylizowała wszystkie jaja, na których stwierdzono obecność Salmonelli. Trwają dalsze procedury wyjaśniające.

Zorganizowane wyprzedaże w Tesco

W całej Polsce we wszystkich marketach Tesco trwają duże wyprzedaże. Spora część produktów przecenionych jest nawet o połowę. 50-procentowe obniżki związane są z wprowadzaniem przez sieć pierwszego etapu zmian polityki handlowej. W jej wyniku co najmniej 8 dużych marketów zostanie sprzedanych, a część z istniejących zostanie zamienionych w sklepy mniejszych formatów, tzw. markety kompaktowe.

Więcej o: