Michał Sołowow inwestuje nie tylko w atom. Planuje farmy wiatrowe na Bałtyku

Michał Sołowow zapowiedział ostatnio, że chce zbudować elektrownię jądrową. To nie jedyny energetyczny projekt biznesmena, okazuje się, że planuje również farmy wiatrowe na Bałtyku - informuje "Puls Biznesu".
Zobacz wideo

Michał Sołowow zwrócił uwagę na potencjał branży energetycznej. Ostatnio najbogatszy Polak zapowiedział budowę małej elektrowni jądrowej, teraz okazuje się, że prawdopodobnie zainwestuje pieniądze również w farmy wiatrowe. Jak podaje "Puls Biznesu", biznesmen złożył już odpowiedni wniosek ws. budowy farmy wiatrowej na Bałtyku o mocy 800 MW.

Michał Sołowow z coraz śmielszymi planami w energetyce. Zainwestuje także w sektor wiatrowy 

Miliarder złożył wniosek w marcu, ale na decyzję musi poczekać do ogłoszenia planów zagospodarowania terenów morskich na Morzu Bałtyckim.

Mogę powiedzieć tylko tyle, że obszar, o który aplikujemy, jest objęty planem zagospodarowania terenów morskich i jeśli dostaniemy tzw. decyzję lokalizacyjną, to zbudujemy wiatraki na morzu

-  zapowiedział Michał Sołowow w rozmowie dla "Pulsu Biznesu"

Biznesem bardzo mocno wierzy w sektor energii atomowej oraz wietrznej. Jak sam zapowiedział, rozmawia już z przedsiębiorstwami, które posiadają działające wiatraki na lądzie bądź projekty gotowe do budowy. Celem jego firm, w tym chemicznego koncernu Synthos, jest dekarbonizacja przemysłu. Działania milionera są potwierdzeniem wieloletnich trendów odchodzenia od coraz mniej opłacalnego węgla.

Michał Sołowow jest obecnie najbogatszym Polakiem z majątkiem wycenianym na ok. 11 mld zł. Należą do niego takie spółki, jak wyżej wspomniany Synthos, ale także Cersanit, Barlinek czy Komfort. Jego pierwszym biznesem była założona w 1998 r. firma budowlana Mitex. 

Kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że miliarder chce zbudować elektrownię jądrową. Eksperci tonują jednak nastroje, gdyż porozumienie pomiędzy zainteresowanymi stronami odbyło się na wstępnej płaszczyźnie, a sam pomysł ma niewielkie szanse na realizację

Więcej o: