"Czyste Powietrze" wypłacane jak 500 plus? "Na nasze biurko trafiło pismo z ministerstwa finansów"

- Dostaliśmy od ministra finansów Jerzego Kwiecińskiego pismo z prośbą, aby UN Global Compact uruchomił grupę bankową i finansową dotyczącą programu "Czyste Powietrze". Przykład 500 plus pokazał, że da się przeprowadzić dystrybucję tych środków przy pomocy instytucji finansowych - mówił Kamil Wyszkowski, dyrektor generalny UN Global Compact Network Poland. Zobacz wideo.

Program "Czyste Powietrze" dotychczas nie działa tak jak zapowiadał szumnie rząd. Dotychczas złożono 82 tys. wniosków o dofinansowania, z których przyjęto 48 tys. na łączną kwotę ok. 915 mln zł. Co więcej, rząd zwraca jedynie część kosztów. Jest to wynik bardzo mizerny, gdyż w Polsce niezbędna jest wymiana około 3 mln pieców zanieczyszczających nasze powietrze. Na razie więc zrealizowano 1 proc. zakładanego planu. Eksperci od miesięcy apelują, aby wypłatą środków oprócz NFOŚiGW zajęły się banki, tak jak w programie 500 plus. Program zaplanowany jest na 10 lat i ma być na niego przeznaczone w tym okresie 103 mld zł, czyli ok.10 mld zł rocznie. W tym roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zarezerwował na ten cel zaledwie 1,3 mld złotych.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (21)
Program "Czyste Powietrze" wypłacane przez banki jak 500 plus? "Na nasze biurko trafiło pismo z ministerstwa finansów"
Zaloguj się
 • krzychzy

  Oceniono 6 razy 4

  cztery lata temu wybudowałem dom . Zainwestowałem z własnych pieniędzy w OZE ( pompę ciepła itp).
  Poproszę o zwrot nakładów !!!!!!
  Nie kopcę , nie truję sąsiadów !!!!
  Dlaczego z moich podatków mam ciągle komuś dokładać ???
  Jak kogoś nie stać na mieszkanie w domu i wymianę pieca ( za to na nowy telewizor 1000 calowy tak ) to niech się przeprowadzi do bloku !!!!
  Ekologiczna ciepłownia dostarczy ciepło !!!

 • Jaroslaw Wozniak

  Oceniono 4 razy 4

  Ten program to pic na wode.
  Stworzenie możliwości nabicia kabzy dla znajomych.

 • kar.as

  Oceniono 3 razy 3

  Nawet 1% to dużo. Zanieczyszczenie powietrza jest potworne. Za komuny palono lepszej jakości węglem, było zdecydowanie mniej samochodów. O braku dostępu do plastiku nie wspominając.

 • tadian

  Oceniono 1 raz 1

  Chooje i zlodzieje

 • gosiaczekk

  0

  Program jest dobry bo sama z niego skorzystałam i się cieszę bezpieczny kotłem EEI PELLETS od kostrzewy chociaż moim zdaniem powinno działać to wszystko szybko ale wiadomo dokumenty , urzędy robią swoje , ważne że jest i można z niego skorzystać

 • nawasaqi

  0

  Niech najpierw zniosą kryterium dochodowe bo to program dla najmniej zarabiających którzy i tak potem nie będą mieli pieniędzy na droższe paliwa. Także u nas ten program to działania pozorowane....

 • popis_musi_odejsc

  Oceniono 1 raz -1

  chodzacy debile:
  w Polsce jest rocznie trutych ok 45 tys ludzi. W ciagu ostatnich 10 pat 'rzadow' POPiSu, to ok 450 tys. To pewnie wiecej niz Stalin i komunisci zabili w Polsce.
  Straty materialne, to ok 110 mld zl. W ciagu ostatnich 10 lat 'rzadow' POPiSu to ile???
  Az sie wierzyc nie chce.

 • jack_flash

  Oceniono 1 raz -1

  Dla zainteresowanych:
  „Mainstream climate science claims CO2 molecules “slow down the rate of heat-loss from the surface” like a blanket does. And yet the rate at which a CO2 molecule retains or slows down heat loss is, at most, a negligible 0.0001 of a second. A CO2 concentration of 300 ppm versus 400 ppm will therefore have no detectable impact.
  SkepticalScience, a blog spearheaded by climate science “consensus” advocate John Cook, is widely considered the explanatory guidebook for the anthropogenic global warming movement.
  The blog claims CO2 molecules, with a representation of 4 parts in 10,000 in the atmosphere (400 parts per million, or ppm), collectively function like a blanket does in slowing down the rate at which the human body cools.
  The rate or time lapse involved in this “slowing” of heat loss is problematic to the paradigm that says CO2 drives global warming, however.

  Professor Nasif Nahle has mathematically assessed the rate at which heat is retained by CO2 molecules; his work was endorsed by the Faculty of Physics of the University of Nuevo Leon (Mexico).
  //notrickszone.com/wp-content/uploads/2019/07/Nahle-2011-CO2-retains-thermal-energy-for-0.0001-of-a-second.jpg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX