Ministrem finansów był kilka tygodni. Jerzy Kwieciński pokieruje PGNiG

Jerzy Kwieciński, który w poprzednim rządzie przez kilka tygodni pełnił funkcję ministra finansów, pokieruje PGNiG. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne doniesienia z listopada.

>>> Zobacz także: Inflacja najwyższa od 8 lat. Ceny w grudniu wystrzeliły. Kredytobiorcy w pułapce?

Zobacz wideo

Jerzy Kwieciński, były minister finansów, a wcześniej minister rozwoju, został nowym prezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG). Zastąpił na stanowisku Piotra Woźniaka.

Rada Nadzorcza PGNiG wybrała też pozostałych członków zarządu. Wśród nich znaleźli się: Robert Perkowski (wiceprezes do spraw operacyjnych), Jarosław Wróbel (wiceprezes do spraw handlowych), a także - od 15 stycznia - Przemysław Wacławski (wiceprezes do spraw finansowych) oraz Arkadiusz Sekściński (wiceprezes do spraw rozwoju).

Czytaj też: Kwieciński o odejściu z rządu: "Moja decyzja". Nie wyklucza potrzeby cięcia wydatków

Potwierdzenie wcześniejszych spekulacji

Doniesienia o tym, że Kwieciński może pokierować PGNiG pojawiły się krótko po wyborach -  jeszcze w listopadzie. Wtedy to RMF FM ustaliło nieoficjalnie, że dotychczasowy prezes PGNiG, Piotr Woźniak, ma pożegnać się ze stanowiskiem. Wśród najbardziej prawdopodobnego kandydata wskazywano Jerzego Kwiecińskiego, do niedawna minister finansów.

Powołany we wrześniu, krótko przed wyborami

Jerzy Kwieciński został oficjalnie powołany na ministra finansów we wrześniu. W latach 2015-2018 Kwieciński był wiceministrem rozwoju, a od stycznia 2018 r. piastował też stanowisko ministra inwestycji i rozwoju.

Kwieciński był piątym ministrem finansów w obecnym rządzie PiS. Zastąpił Mariana Banasia, który dziś kieruje NIK. Dziś ministrem finansów jest Tadeusz Kościński.

Więcej o: