Nowy podatek od cukru podniesie ceny w sklepach? Polacy mają się odchudzić, ale budżet się utuczy

"Studio Biznes", program Gazeta.pl, jak co tydzień poruszy najbardziej gorące tematy. Pierwszym jest cukier, którego Polacy jedzą coraz więcej, i to w coraz bardziej alarmujących ilościach. Rząd postanowił to wykorzystać i na wysokosłodzone produkty chce nałożyć podatek. Wzrost cen w sklepach jest niemal pewny, podobnie jak zwiększone wpływy do budżetu. Komu opłaca się kolejna danina? Łukasz Kijek porozmawia też o temacie, którym żyje Wielka Brytania. Książę Harry i jego żona Meghan chcą rozluźnić więzy z rodziną królewską. Czy Korona straci na tym pieniądze?

Podatki w Polsce w ostatnich latach wyrastają jak grzyby po deszczu. Wiele wskazuje na to, że rząd po raz kolejny sięgnie do kieszeni Polaków. Tym razem daniną obciąży cukier, a konkretnie niektóre napoje i słodycze, które zawierają go szczególnie dużo. W 2015 roku spożycie na przeciętnego Polaka wynosiło 40,5 kg, w 2018 roku wynik osiągnął rekordową wartość 51 kg. Eksperci od zdrowia biją na alarm. Czy nowy podatek wyjdzie Polakom na zdrowie? Na to pytanie odpowiedzą Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny i Andrzej Gantner, dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności. "Studio Biznes", którego gospodarzem jest Łukasz Kijek, redaktor naczelny Next Gazeta.pl, zajmie się też innym tematem, który w szczególności rozpala mieszkańców Wysp. Książę Harry i jego żona Meghan oświadczyli, że chcą być niezależni od rodziny królewskiej. Czy Wielka Brytania może na tym stracić pieniądze? Na to pytanie odpowie dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. W programie zobaczymy też "Top Appki" Daniela Maikowskiego oraz sprawdzimy, jak sprawuje się specjalna wersja samochodu Ford Focus.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (46)
Nowy podatek od cukru podniesie ceny w sklepach? Polacy mają się odchudzić, ale budżet się utuczy
Zaloguj się
 • adam.radwanski

  Oceniono 12 razy 10

  Nie będę jadł cukru ani nic słodzonego kupionego w Polsce...na zakupy pojadę do Czech ale mojej kasy pisowskie sku...ele nie dostana...

 • zgred151

  Oceniono 9 razy 9

  Bedzie na premie dla urzednikow i prezesow

 • eti.gda

  Oceniono 8 razy 8

  No i co z tego?
  A słupki rosną, rosną, rosną...

  Podatek od cukru? to jeszcze nic, to przerabiano juz przed wojną. Był też wtedy podatek od zapałek, wtedy rozwinęła się sztuka dzielenia zapałki na czworo (to pamiętali moi rodzice). Poza tym wytwarzano pokątnie zapalniczki z łusek po nabojach. Jak policjant złapał kogos z taką zapalniczką, wlepiał mandat w wysokości 5 zł. To była naprawdę wtedy spora suma.
  Podaję jeszcze inne pomysły: Np. w XIX w. turecki gubernator Iraku wprowadził podatek od zdrowych zębów.

 • Krzysztof Laudencki

  Oceniono 8 razy 8

  Kity to kłamco Morawiecki możecie wciskać swojemu tępemu umysłowo elektoratowi .

 • kazek_nalepa2

  Oceniono 7 razy 7

  Straszne, już nas okradają kłamiąc, że dla naszego dobra

 • yozutelas

  Oceniono 6 razy 6

  okradanie ludzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX