PIT 2020. Ulga dla krwiodawców. Ile krwiodawca może odliczyć podatku?

Rozliczenie podatkowe za 2020 rok można składać od 15 lutego. Ulga podatkowa przysługuje honorowym dawcom krwi. Ile krwiodawcy mogą odliczyć zniżki?
Zobacz wideo

Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Pracodawcy są zobowiązani do wysłania formularz PIT-11 do swoich pracowników do końca lutego. Na jego podstawie wypełnia się deklaracje podatkowe, Można to zrobić również przez internet, na portalu Twój e-PIT. Tam wszystkie dane powinny być uzupełnione automatycznie i należy je jedynie potwierdzić. Urząd Skarbowy ma 45 dni zwrot nadpłaty podatku licząc od złożenia deklaracji podatkowej, ale nie wcześnie niż od 15 lutego. 

PIT 2020. Ile podatku może odliczyć honorowy dawca krwi?

Honorowi dawcy krwi mogą odliczyć zniżkę podatkową. Liczone jest to jako darowizna na krwiodawstwo i dzięki temu można dostać większy zwrot podatku na konto. Odliczeniu podlegają darowizny przekazane na cele krwiodawstwa przez honorowych dawców krwi. Podatnicy mogą odliczyć ekwiwalent za oddaną krew, w związku z tym w deklaracji nie widnieje "ulga dla krwiodawców". Litr krwi wyceniony jest 130 zł, ale finalna kwota jest zależna od składników oddanej krwi oraz oczywiście jej ilości. Wysokość odliczenia nie może przekroczyć 6 proc. dochodu. Warto mieć także zaświadczenie o oddanej krwi. 

Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć o rozliczeniu podatkowym za 2019 rok

Więcej o: