PIT 2020. Komu przysługuje ulga na internet? Jak można odliczyć od podatku koszty internetu?

W zeznaniu podatkowym PIT 2020 można odliczyć, jak od lat, ulgę na internet. Z zasady przysługuje ona każdemu podatnikowi, ale są pewne ograniczenia. Kto może skorzystać z ulgi na internet? Ile można odliczyć podatku za internet?
Zobacz wideo

Rozliczenia podatkowego w 2020 roku można dokonać od 15 lutego. Wtedy startuje też portal Twój e-PIT, gdzie na podatników czekają gotowe deklaracje podatkowe. Należy tylko je potwierdzić oraz odliczyć wybrane ulgi. Jednym z przysługujących zwrotów jest ulga na internet.

PIT 2020. Ulga na internet - kto może otrzymać i ile można odliczyć?

Ulga na internet przysługuje wszystkim podatnikom, którzy rozliczają się formularzami PIT-36, PIT-37 oraz PIT-28. Z zasady wszystkie te osoby mogą skorzystać z odliczenia kosztów internetu, ale można zrobić to jedynie dwukrotnie. Rocznie za internet można odzyskać aż 760 zł, a osoby rozliczające się z małżonkiem mogą odliczyć dwukrotność tej kwoty, czyli 1520 zł. 

Urząd Skarbowy nie odda więcej, niż wynoszą faktycznie poniesione wydatki na internet. W związku z tym należy posiadać dokumenty, które poświadczą opłaty. Na nich muszą znaleźć się następujące informacje:

  • odbiorca usługi (kupującego),
  • sprzedawca usługi (dane identyfikujące),
  • rodzaj usługi
  • kwota do zapłaty

W związku z tym niekoniecznie trzeba przedstawić komplet rachunków i faktur - wystarczy wyciąg z banku z płatnościami. Jeśli macie pakiet internet+telewizja, to w dokumentacji należy wyróżnić, która kwota jest płatnością za internet.

Co jeszcze warto wiedzieć o deklaracjach podatkowych za 2019 rok?

Więcej o: