PIT 2020. Oszczędności na emeryturę także można odliczyć od podatku. W jaki sposób?

Od 15 lutego można składać rozliczenia podatkowe. Składając PIT, można skorzystać z licznych dodatków. Należy do nich ulga dla osób wpłacających środki na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE).

Deklaracje podatkowe można składać od 15 lutego ścieżką elektroniczną za pomocą portalu Twój e-PIT. Termin składania zeznań podatkowych mija 30 kwietnia 2020 roku. Po tym terminie w przypadkach formularzy PIT-36 i PIT-37 zeznania automatycznie zostaną przekazane do Urzędu Skarbowego. Składając PIT-y, podatnicy mają prawo skorzystać z różnego rodzaju ulg. Jedną z nich jest ulga dla osób odkładających na emeryturę. 

PIT 2020. Odkładasz na emeryturę, możesz odliczyć to od podatku 

Osoby wpłacające środki finansowe na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) mogą odliczyć to sobie od podatku. Wprowadzenie ulgi ma zachęcić do uczestnictwa w programie. Maksymalnie można jednak odliczyć wpłatę nie wyższą niż 1,2-krotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. W 2019 roku maksymalna kwota wpłat na IKZE wynosiła 5 718 złotych. Należy pamiętać, że Urząd Skarbowy ma prawo skontrolować legalność odliczeń. 

Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć o rozliczeniu podatkowym za 2019 rok

Więcej o: