Ulga na internet. Jak i ile można odliczyć od podatku PIT? Komu przysługuje?

Ulga na internet przysługuje każdemy podatnikowi. Można z niej jednak skorzystać tylko dwa razy. Ile można odliczyć podatku za internet? Jak rozliczyć ulgę na internet?
Zobacz wideo

Do 30 kwietnia należy złożyć zeznanie podatkowe. Jeśli tego nie zrobimy urząd po tym terminie rozliczy nas sam, ale nie uwzględni ulg podatkowych. Warto więc zrobić to samemu.

Ulga internetowa - ile można odliczyć i jak to zrobić?

Ulga na internet przysługuje każdemu podatnikowi, który do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym korzysta z formularza PIT-28, PIT-36 lub PIT-37. Skorzystać można z niej jednak tylko dwukrotnie, potem już nie przysługuje. Od podatku można odpisać sobie maksymalnie 760 zł, ale muszą być to faktycznie wydatki poniesione na internet. Rozliczając się z małżonkiem, limit ten rośnie dwukrotnie, do 1520 zł. 

Aby skorzystać ulgi na internet, należy wykazać dokumenty, które potwierdzają płatność. Nie musi być to faktura VAT, wystarczy jakikolwiek dowód (na przykład wyciąg z banku), który zawiera poniższe informacje:

  • odbiorca usługi (kupującego),
  • sprzedawca usługi (dane identyfikujące),
  • rodzaj usługi
  • kwota do zapłaty

Osoby płacące wspólnie za pakiet internet i telewizja, muszą wyróżnić na dokumentach, która kwota jest płatnością za sieć

Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć o rozliczeniu podatkowym za 2019 rok

Więcej o: