IKEA ma nowe plany, co do Polski. Hipermarket w Szczecinie będzie ostatnim

Planowany na przyszły rok hipermarket Ikei w Szczecinie będzie ostatnim wielkopowierzchniowym sklepem szwedzkiego koncernu meblowego w Polsce. Przynajmniej na razie. Sieć planuje rozwijać inne formy sprzedaży, w tym m.in. e-commerce.

W rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Carolina García Gómez, CEO, CSO Country Retail Manager, Ikea Poland mówiła o planowanych zmianach formy sprzedaży w popularnej sieci meblowej. 

Obiekt w Szczecinie jest obecnie ostatnim w naszych planach na Polskę, nie będziemy już otwierać charakterystycznych dla Ikei potężnych hipermarketów. Będziemy się koncentrować na bardziej kompaktowym formacie, szukać odpowiednich lokalizacji w różnych regionach

- zapowiadała Gómez.

Zmiany są podyktowane potrzebą dotarcia do większej liczby potencjalnych klientów. W obecnej, dobrze znanej Polakom formie - hipermarketach o ogromnej powierzchni umiejscowionych na obrzeżach miast - Ikea dociera tylko do połowy polskich gospodarstw domowych. Nowe rozwiązania mają ułatwić dostęp do produktów Ikei tym osobom, które do tej pory znajdowały się poza zasięgiem sieci. 

Ikea stawia na więcej sklepów podobnych do warszawskiego Blue City. Dodatkowo sieć będzie rozwijała e-commerce

- Prowadzimy także analizy, jakie inne koncepty Ikea sprawdzą się w Polsce. Mogą to być mniejsze placówki - 10-15 tys. mkw. - może to być format City Store, uruchamiany w centrach miast, a może nawet format "logistyczny" - mniejsze punkty odbioru zamówień online. Analizujemy potencjał rynku i poszukujemy najlepszych rozwiązań, najlepszych konceptów dla poszczególnych lokalizacji - mówiła Carolina García Gómez.

Nowa polityka sprzedażowa Ikei bierze się również ze zmiany preferencji kupujących, co do sposobu robienia zakupów. Dlatego, skłaniając się ku wygodzie klientów, Ikea będzie rozwijała swój kanał sprzedaży online

- W tym roku uruchomimy nową aplikację zakupową Ikea, w której użytkownicy będą mogli przeglądać ofertę, ale też kupować. Za jej pośrednictwem będziemy mogli zaoferować klientom znacznie szerszy pakiet usług, poprawić ich doświadczenie zakupowe online, a z drugiej strony znacznie zwiększymy strumień danych do przetwarzania - zapowiedziała Gómez.

Zobacz wideo Zanim będziemy mieli okazję skorzystać z mobilnej aplikacji Ikei, warto poznać inne możliwości oszczędzania.
Więcej o:
Komentarze (6)
IKEA kończy z hipermarketami w Polsce. Będą nowe formy sprzedaży
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 9 razy 9

  nie wróże im sukcesu . Rynek meblowy bezpośrednio powiazany z rynkiem mieszkaniowym jest bardzo specyficzny . klient musi dotkną/pomacać/usiąść a przez internet jest to niemożliwe.

  tylko prawidłowa ekspozycja i ustawienie wystawy zapewni dobrą sprzedaż.

  ikea sie strasznie przejedzie na tym

 • total_immersion

  Oceniono 9 razy 1

  Mam pewien pomysl dla Ikei jak zwiekszyc sprzedaz.
  Zacznijcie robic meble dobre jakosciowo .

 • pawello-wawa

  Oceniono 14 razy -2

  Ojej. Jak to? Suweren nie zeźre po pięć hotdogów?

 • qatroscc

  Oceniono 16 razy -12

  Ojej. Jak to? Nie będzie piętnowania za wiarę w olbrzymich hipermarketach na obrzeżach miast?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX