Koronawirus. Ryanair zawiesza loty do północnych Włoch

Kolejne linie lotnicze zawieszają połączenia do krajów lub regionów, w których epidemia koronawirusa ma najbardziej ostry przebieg. Na taki krok zdecydował się także Ryanair, znaczenie ograniczając liczbę połączeń z i do północnych Włoch.

Liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie we Włoszech bardzo szybko, jest ich już ponad 1600. Ponadto, na chwilę obecną w wyniku zakażenia zmarło tam ponad 400 osób. W obawie przed dalszym rozprzestrzenianiem się choroby decyzje o zakazie lotów do północnych Włoch wydają kolejne kraje (Słowacja, Czechy, Węgry, Malta, Rumunia). Z racji wprowadzenia przez włoski rząd obostrzeń w przemieszczaniu się z i do "pomarańczowej strefy" także linie lotnicze Ryanair zdecydowały się odwołać kolejne loty do tego regionu. 

Zobacz wideo Minister zdrowia odpowiada na pytania widzów w sprawie koronawirusa

Koronawirus we Włoszech. Ryanair odwołuje loty  

Ryanair znacząco ogranicza wszystkie loty w tamtym regionie Włoch do środy 8 kwietnia. Rozkład lotów zmienia się w od wtorku 10 marca od godz. 24 w taki sposób, że "zawiesza się wszystkie loty krajowe z/do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Parmy, Rimini oraz Treviso".

Od czwartku 12 marca od godz. 24 tania linia lotnicza redukuje także liczbę lotów międzynarodowych z/do Mediolanu Bergamo, Mediolanu Malpensa, Wenecji, Treviso, Parmy oraz Rimini. Połączenie odbywać się będą tylko w piątki, soboty, niedziele oraz poniedziałki. "Wszelkie trasy, na których dotychczas Ryanair wykonywał kilka operacji dziennie (np. Londyn Stansted – Milan Malpensa) będą ograniczone do 1 lotu (dziennie) podczas każdego z czterech dni operacji (piątek – poniedziałek)" - czytamy w komunikacie.

>>> Dowiedz się więcej: Koronawirus. Lufthansa odwołuje tysiące lotów z powodu epidemii

Mimo że w ostatnich dniach znacznie zmniejszyła się liczba osób podróżujące do północnych Włoch, to w tych regionach wciąż znajduje się dużo osób chcących wrócić do domów. Z tego też powodu Ryanair oferuje połączenie przez cztery dni w tygodniu.

Ryanair nie jest jedyny. PLL LOT i Wizzair również odwołują loty

Ryanair nie jest jedyną linią lotniczą, która mocno ograniczyła połączenia do Włoch. Na bardziej bezwzględny krok, ale w krótszym wymiarze czasowym zdecydował się także polski PLL LOT. "W związku z wprowadzonymi restrykcjami ograniczenia przemieszczania się na terenie północnych Włoch oraz zmniejszonym zainteresowaniem podróżami do Wenecji i Mediolanu, LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca br. włącznie wszystkie rejsy do tego kraju. Osoby, które posiadają bilety na te połączenia, zostaną o tym fakcie poinformowane" - poinformował Next.gazeta.pl rzecznik PLL LOT Michał Czernicki. 

Wizzair odwołał natomiast loty z Polski do Bergamo do 3 kwietnia. 

Więcej o: