Fundacja Biedronki rozda bony dla seniorów. Firma przekaże łącznie 50 mln złotych na walkę z biedą

Biedronka uruchamia na 25-lecie działania Fundację, która będzie wspomagać osoby starsze. Na przeciwdziałanie biedzie sieć sklepów wyda w 2020 roku 50 mln złotych. Na początek zostaną rozdane seniorom bony na zakupy.

Biedronka w tym roku obchodzi ćwierćwiecze. Z tego powodu, przygotowano wiele różnych akcji, m.in. pakiet dla noworodków. Kolejnym jest rozpoczęcie działalności Fundacji Biedronki.

25-lecie Biedronki jest dla nas dobrą okazją, by podziękować polskiemu społeczeństwu za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni i by wzmocnić nasze zobowiązania społeczne. Prowadząc biznes, który zaspokaja podstawowe ludzkie potrzeby i działa na dużą skalę, mamy możliwość przyczyniać się do znajdowania rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania lokalnej społeczności i niosą realną pomoc potrzebującym. To dzięki Polsce Biedronka mogła się tak rozwinąć, a my czujemy związaną z tym odpowiedzialność.

- mówi Pedro Soares dos Santos, Prezes Zarządu Grupy Jeronimo Martins. Fundacja Biedronki będzie zajmować się pomocą seniorom. Celem jest zapewnienie im godnego, zdrowszego i dłuższego życia oraz lepszego funkcjonowania na co dzień. Fundacja Biedronki będzie m.in. przeciwdziałała ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. W planach jest również prowadzenie działania na rzecz rozwoju wolontariatu na rzecz seniorów. 

Fundacja Biedronki, dane na temat ubóstwa w PolsceFundacja Biedronki, dane na temat ubóstwa w Polsce fot. Biedrona

Zobacz wideo Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

Biedronka w 2020 roku wyda 50 mln złotych na osoby starsze. Fundacja Biedronki na początek rozda seniorom bony na zakupy

Fundacja Biedronki w tym roku będzie dysponowała budżetem w wysokości 50 mln złotych. W następnych latach Jeronimo Martins planuje przeznaczać na działanie fundacji 7,5-20 mln euro

W Fundacji zaczniemy działać od razu z dużym programem, realnie podnoszącym jakość życia znaczącej grupy seniorów, a dzięki zapewnionym na działanie Fundacji środkom, już niebawem będziemy mogli ruszyć z innymi znaczącymi działaniami na rzecz lepszej kondycji osób starszych w Polsce

- informuje Katarzyna Scheer, Prezeska Zarządu nowo powstającej Fundacji Biedronki. Program, o którym mowa nazywa się "Na codzienne zakupy" i w jego ramach Fundacja Biedronki we współpracy z Caritasem rozda w okresie od kwietnia br. do stycznia 2021 roku przedpłacone karty. Co miesiąc będzie wpływała na nie kwota w wysokości od 100 zł do 150 zł, którą będzie można wydać w sklepach Biedronka. Programem zostanie objętych 10 tys. seniorów, którym w zakupach i w codziennych zajęciach będą pomagać wolontariusze Caritasu. Ponadto  seniorzy będą mogli uczestniczyć w dodatkowych aktywnościach, np. wspólnych wyjściach czy wyjazdach, które mają na celu wzmacnianie więzi społecznych i przeciwdziałanie samotności.

Więcej o: