PIT 2020. Ulga na internet. Kto może z niej skorzystać? Jak ją odliczyć?

Termin rozliczania PIT-ów zbliża się nieubłaganie, gdyż większość podatników rozlicza się z fiskusem do 30 kwietnia. Osoby te mogą skorzystać z licznych ulg, a jedną z nich jest ulga na internet. Rozwiewamy wątpliwości co do tego, kto może z niej skorzystać i w jaki sposób.

Zeznanie podatkowe można składać od 15 lutego do 30 kwietnia. Jednak im wcześniej to zrobimy, tym szybciej urząd skarbowy zwróci nam nadpłatę podatku. Przed złożeniem odpowiednich dokumentów, warto sprawdzić, jakie ulgi można odpisać. Z roku na roku ich liczba przybywa, a o istnieniu niektórych podatnicy nawet nie wiedzą.

Zobacz wideo Jak skorzystać z ulgi dla młodych w rozliczeniu PIT?

PIT 2020. Ulga na internet. Kto może z niej skorzystać? 

Z ulgi na internet mogą skorzystać wszyscy podatnicy rozliczający się za pomocą formularzy PIT-28, PIT-36 oraz PIT-37. Oznacza to, że grono osób, które mogą z niej skorzystać, jest potencjalnie bardzo duże, zwłaszcza że w odróżnieniu od innych ulg nie trzeba spełniać warunków takich jak posiadanie dzieci (ulga na dziecko) czy określonego wieku (zerowy PIT dla młodych)

Z ulgi na internet można skorzystać jednak tylko dwukrotnie, i to w dwóch następujących po sobie latach podatkowych. Jeden podatnik z tytułu użytkowania internetu może odliczyć od dochodu 760 zł, ale w przypadku małżeństwa kwota ta będzie dwukrotnie wyższy, czyli 1520 zł. Przypominamy, że możliwe jest tylko odliczenie faktycznych kosztów użytkowania internetu. Aby to zweryfikować, należy podać następujące dane:

  • odbiorca usługi (kupującego),
  • sprzedawca usługi (dane identyfikujące),
  • rodzaj usługi
  • kwota do zapłaty

Osoba chcąca otrzymać ulgę na internet nie musi dostarczać rachunków, a jedynie potwierdzenia przelewów.

PIT 2020. Sprawdź co jeszcze warto wiedzieć o rozliczeniu podatkowym za 2019 rok

Więcej o: