Darmowy internet dla polskich studentów? Jarosław Gowin: Rozmawiamy z operatorami sieci komórkowych

Jarosław Gowin, minister odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe, zapowiedział, że studenci być może będą mogli korzystać z internetu mobilnego za darmo. "Wielkie koncerny - w tym przypadku telekomunikacyjne - powinny się kierować społeczną odpowiedzialnością" - stwierdził wicepremier.

Polacy zostali w domach - zarówno dorośli, którzy zachęcani są do pracy zdalnej, jak i opiekunowie dzieci, które nie uczęszczają do szkół. Zgodnie z decyzją ogłoszoną przez ministra edukacji przerwa potrwa co najmniej do Wielkanocy. Decyzja obejmuje też studentów - uczelnie wyższe pozostają zamknięte.

Zobacz wideo Remontujesz dom lub mieszkanie? Daniel Maikowski sprawdził aplikacje, które są w tym pomocne

Polscy studenci dostaną darmowy internet? Gowin: "Musimy być solidarni"

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje, że rozmawia z operatorami sieci komórkowych na temat umożliwienia studentom korzystania z bezpłatnego internetu.

Wicepremier Jarosław Gowin w Programie Trzecim Polskiego Radia wyraził nadzieję na to, że uda się osiągnąć porozumienie w tej sprawie.

W sytuacji bardzo głębokiego kryzysu, w jakim znalazł się świat, musimy być solidarni. To oznacza, że również te wielkie koncerny - w tym przypadku telekomunikacyjne - powinny się kierować społeczną odpowiedzialnością biznesu.

- powiedział wicepremier.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że to są koszty i pewne straty, ale myślę, że warto, żeby sieci telekomunikacyjne poniosły ten ciężar dla dobra całego społeczeństwa - dodał.

Przeciążenie sieci w Europie. KE zachęca do racjonalnego korzystania z sieci

Komisja Europejska i BEREC (Organ Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej) już 19 marca wydali oświadczenie, w którym potwierdzają, że zapotrzebowanie na internet gwałtownie wzrosło w całej Europie.

KE zachęca użytkowników do odpowiedzialnego korzystania z internetu, prosi o korzystanie z ustawień zmniejszających zużycie danych.

Netflix pomoże "odkorkować" internet w Europie

Zatory w infrastrukturze odpowiedzialnej za dostarczanie internetu okazały się na tyle poważne, że z pomocą postanowił przyjść Netflix. Reed Hastings, szef giganta rynku VOD, przychylił się do apelu Komisji Europejskiej. Serwis obniży jakość streamingu do 20 kwietnia. Ma to pomóc w uniknięciu przeciążenia europejskich sieci telekomunikacyjnych.

Według włoskiego operatora Telecom Italia zapotrzebowanie na internet wzrosło w ostatnich tygodniach o ok. 66 proc. Za większe zużycie odpowiedzialne są nie tylko serwisy wideo, ale i gry online.

Więcej o:
Komentarze (16)
Darmowy internet dla polskich studentów? Jarosław Gowin: Rozmawiamy z operatorami sieci komórkowych
Zaloguj się
 • relikwia.sw.napletka

  Oceniono 11 razy 9

  PIS rozdał najpierw z budżetu fortunę na programy socjalne. A teraz wpadł na pomysł, że firmy komercyjne maja robić za darmo. Czy ktoś może wytłumaczyć tym bolszewikom skąd się biorą pieniądze? Gospodarka na skraju zapaści, było bardzo źle, dobił ją koronowirus. 212 MLD na tarczę antykryzysową i nie wiadomo skąd wziąć te pieniądze.
  Kaliguli się skończyły pieniądze i teraz chce rozdawać cudze. A był pomysł, żeby 2 mld zł zamiast na TV przeznaczyć na koronowirusa. Adrian z wami.

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 7 razy 3

  Zupełnie oderwany od rzeczywistości, bezmyślny człowiek, jak studenci wykorzystują internet to każdy choćby odrobinę myślący wie ...
  Takie posunięcie byłoby jednoznaczne z blokadą sieci która i tak powoli się zatyka ...

 • Ha Kade

  Oceniono 3 razy 3

  Gówin - zamicz chłopie, bo psujesz powietrze bardziej niż zaraza

 • pisdzielispoleczenstwo

  Oceniono 2 razy 2

  zaraza ogolnoswiatowa a PiS dalej dzieli

 • junk92508

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma darmowych rzeczy - za każdą ktoś płaci.

  Sytuacja w której rząd na bieżąco wymyśla co jeszcze mają sfinansować prywatne firmy jak żywo przypomina PRL...

  Mamy bolszewików u władzy...

 • canion15

  Oceniono 3 razy 1

  Tak, zróbcie darmowe to będą ssać bez ograniczeń aż zarchiwizują cały internet

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 5 razy 1

  Co zrealizował rząd w ramach funduszy unijnych likwidujących cyfrowe wykluczenie ?
  Kasa wydana a ludzie "na wioskach" jak nie mieli dostępu do "kablowego" intrenetu tak nie mają ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX