Kursy walut 31.03 o godz. 7. Główne waluty znów drożeją [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 31 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,55 zł, natomiast dolar 4,13 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,30 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,10 zł.

W poniedziałek 30 marca Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana dzisiaj, 31 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.  

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 30.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 31.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Wtorkowy poranek nie przyniósł dobrych wieści, gdyż złotówka traci do wszystkich głównych walut. Najbardziej umacnia się dolar (w górę o 1 proc.), który w ostatnich dniach zaczął odrabiać straty po dobrym dla złotego poprzednim tygodniu. Obecnie waluta amerykańska kosztuje 4,13 zł, ale przypominamy, że kilka dni temu trzeba było za nią zapłacić 10 gr więcej. Mniej okazałe wzrosty notują natomiast euro (w górę o 0,26 proc.) oraz frank szwajcarski (w górę o 0,30 proc.). Na ten moment za waluty trzeba zapłacić odpowiednio 4,55 zł oraz 4,30 zł. Choć nawet w marcu kosztowały one o ok. 5 gr więcej, to ich obecny stan należy określić mianem drożyzny. Ewidentne odbicie notuje także funt szterling (w górę o 0,50 proc.) wyceniany na 5,10 zł, choć dwa tygodnie temu jego wartość oscylowała na poziomie 4,80 zł. 

Zobacz wideo Efekt orzeczenia TSUE?

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na światowych rynkach?

Na wartość euro wpływ mogą mieć publikacja wskaźników CPI (cen towarów i usług) za marzec w największych gospodarkach Unii Europejskiej, w tym we Włoszech, Francji oraz Niemiec. Dziś do wiadomości podane zostaną dane o bezrobociu w ostatnich z tych krajów. Dla funta istotne może być PKB Wielkiej Brytanii za czwarty kwartał ubiegłego roku. Jeśli chodzi o dolara, to tu dominują wydarzenia dotyczące rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych oraz ropy naftowej

Więcej o: