Elon Musk "gotowy na areszt". Wznowił produkcję samochodów Tesla pomimo zakazu

Elon Musk zdecydował, że fabryka samochodów Tesla w Kalifornii wznowi produkcję - pomimo obowiązujących, z uwagi na epidemię koronawirusa, zakazów. Ekscentryczny miliarder oświadczył, że za złamanie przepisów jest nawet gotowy na areszt.

Elon Musk poinformował, że kalifornijska fabryka produkująca samochody Tesla wznowiła produkcję w poniedziałek - informuje agencja AP. Decyzja stoi w sprzeczności z lokalnymi przepisami, które nakazują zamknięcie tego typu obiektów w ramach ochrony przed koronawirusem.

Musk posunął się jeszcze dalej, stwierdzając, że jest gotów na bycie aresztowanym. Prawo zezwala bowiem na to wobec osób, które łamią zakazy wydane w związku z epidemią. Stwierdza jednocześnie, że prawo wprowadzone przez lokalne władze jest bardziej restrykcyjne, niż nakazują to przepisy ogólnokrajowe.

Departament Zdrowia Publicznego decyzją Muska jest zaniepokojony. Wzywa, by produkcji samochodów nie wznawiać, do czasu ustanowienia planu powrotu do pracy wszystkich fabryk. Wstępnie miałoby to nastąpić 18 maja. - Mamy nadzieję, że Tesla dostosuje się do prawa bez podejmowania przez nas kolejnych środków - stwierdzili urzędnicy w oświadczeniu.

Zobacz wideo Tajemnicze „zniknięcie” Kim Dzong Una budzi wiele pytań. Gdzie był dyktator Korei Północnej i czego jeszcze nie wiemy?

Elon Musk grozi wyprowadzką

Hrabstwo Alameda, na terenie którego mieści się fabryka Tesli, jako jedne z pierwszych w USA wprowadziło restrykcyjne przepisy dotyczące możliwości pracy i przemieszczania się.

Musk w oświadczeniu opublikowanym w zeszłym tygodniu zagroził, że przeniesie fabrykę Tesli do Teksasu lub Nevady. - Od tego jak zostaniemy potraktowani zależy, czy w ogóle utrzymamy produkcję we Fremont. Tesla to ostatni producent samochodów działający w Kaliforni - stwierdził miliarder.

Czytaj też: Chip w mózgu jak w Cyberpunku? To się ma zdarzyć w ciągu roku - zapowiada Elon Musk

Kalifornijska fabryka Tesli nie jest jedyną, która nie może działać. Do przerwy zmuszono również zakład w Szanghaju otwarty w roku 2018.

Więcej o:
Komentarze (14)
Elon Musk "gotowy na areszt". Wznowił produkcję samochodów Tesla pomimo zakazu
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 8 razy 8

  Fabryka w Szanghaju stanęła ponownie prawdopodobnie z powodu problemów z częściami (oficjalnie tego nie podano). Może chodzić o części pochodzące z Fremont, bo Szanghaj jest cały czas w trakcie rozruchu.

  Wyprowadzka z Kalifornii byłaby rozsądnym ruchem, bo to jedno z najdroższych miejsc do produkowania samochodów na świecie - dlatego właśnie można było tanio kupić od Toyoty nieczynną fabrykę, z której wcześniej uciekł także GM. Tyle, że taka przeprowadzka kosztowałaby miliardy, a na to Tesli nie stać. Do tego działania i tweety Muska wyglądają na objaw rozpaczliwej desperacji wskazując, że sytuacja firmy nie jest tak dobra, jak wskazywałyby publikowane wyniki.

 • mjs05

  Oceniono 6 razy 2

  Gdybym nie przeczytał, że to news z USA i o Tesli, to bym, pomyślał że chodzi o jakąś republikę bananową. W cywilizowanym świecie takie ruchy po prostu nie powinny się opłacać. Postępowanie karne dla odpowiedzialnych osób swoją droga, ale w pierwszej kolejności ogromne kary dla spółki naruszającej zakazy.

 • walkirrr

  Oceniono 6 razy 0

  skonfiskwac cały majątek a dziada w samych skarpetkach zrzucić gdzies do wioski w peru albo salwadorze. Poczuje sie jak na swoim marsie a ha ha ha

 • e50504

  Oceniono 9 razy -1

  Pamiętacie jak pismaki nazywały tego przygłupiego celebrytę "wizjonerem", a fanboje w komentarzach podniecali się niczym babcie na pielgrzymce do Częstochowy? :D

 • fakej

  Oceniono 2 razy -2

  No i gitara.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX