Kursy walut 29.05 o godz. 7. Dolar traci, ale euro i frank mocno w górę [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 29 maja na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,45 zł, natomiast dolar 4,01 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,17 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,96 zł.

W czwartek 28 maja Narodowy Bank Polski podał średnie kursy walut. Kolejna zaktualizowana tabela zostanie opublikowana dzisiaj, 29 maja 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - czwartek 28.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zobacz wideo Jak prowadzić biznes w czasie pandemii? Rozmowa z ekspertem OLX

Kursy walut na żywo - piątek 29.05.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

W tym tygodniu złoty znacznie umocnił się względem głównych walut. Ich straty na przestrzeni kilku dni wyniosły nawet kilkanaście groszy. Piątek 29 maja nie będzie jednak udanym zakończeniem tygodnia. Poza dolarem wszystkie główne waluty zauważalnie umacniają się względem złotówki. Wpływ na odwrócenie trendu miała decyzja o obniżeniu stóp procentowych do 0,10 proc.

Aktualnie największe wzrosty (0,60 proc. w górę) notuje wyceniane na 4,45 zł euro. Frank szwajcarski oraz funt szterling rosną o około 0,50 proc. Trzeba za nie zapłacić odpowiednio 4,17 zł oraz 4,96 zł. Na przestrzeni 24 godzin ich wycena wzrosła ok. 3-4 groszy. Spadki dolara są natomiast niewielkie (0,20 proc. w dół). Dzięki nim waluta amerykańska kosztuje 4,01 zł. Po raz ostatni dolar był na tak niskim poziomie w połowie marca

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut? 

Jeśli chodzi o złotówkę, to wpływ na siłę krajowej waluty może mieć publikacja majowego wskaźnika CPI oraz PKB. Na wartość euro również wpłynąć mogą wskaźniki CPI, ale dla Francji i Włoch, ale także całej strefy euro. Jeśli chodzi o dolara, to tu na pierwszy plan rzucają się dane dotyczące wydatków konsumpcyjnych w Stanach Zjednoczonych oraz przemówienie prezesa Fed, Jerome'a Powella. Jak co piątek CFTC poda pozycje spekulacyjne dla na ropę naftową, gaz ziemny czy niektóre metale szlachetne. 

Więcej o: