Koronawirus dławi gospodarkę. Borys: Musimy rozkładać pomoc. Może przyjść trzecia i czwarta fala

Widmo ponownego lockdownu krąży nad Polską. Jak dalece jest realne? W najnowszym odcinku programu "Studio Biznes" wyjaśni to Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który dystrybuuje pomoc z tarczy antykryzysowej. Jaka jest finansowa strategia PFR na drugą falę koronakryzysu? Na jaką pomoc będą mogli liczyć przedsiębiorcy, jeżeli epidemia zamrozi ich działalność? Zapraszamy na program.

Pandemia koronawirusa znów daje się mocno we znaki globalnej gospodarce. W Polsce powraca pytanie, czy konieczny będzie lockdown, czyli całkowite zatrzymanie gospodarki na kilka tygodni. Może to okazać się niezbędne, by zatrzymać transmisję wirusa. Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju, który gościł w programie "Studio Biznes", wyjaśnił, że rząd "robi dziś wszystko, żeby do całkowitego lockdownu nie doszło".

Szef PFR wyjaśnił też, że branże, które już były zmuszone zatrzymać swoją działalność, odpowiadają za około 5 proc. PKB. Czy w kasie PFR i budżecie są jeszcze pieniądze na kolejną pomoc dla firm? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.

. Intrygujący tweet Kancelarii Premiera. Ucięty wykres. Poprawiliśmy to

W kolejnych częściach programu Daniel Maikowski testuje nowego smartfona ze składanym wyświetlaczem, a Tomasz Korniejew sprawdza możliwość Citroena C3. 

Mateusz Morawiecki zapowiedział dodatkowe zasiłki opiekuńcze Dodatkowe zasiłki opiekuńcze. Na jakich zasadach będą obowiązywały?

Czytaj też: Kiedy rząd przejmie miliardy z OFE? Szef PFR podaje możliwą datę. "Trzeba uporządkować system"

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Więcej o: