Strajk kobiet. W Google Maps możesz sprawdzić, gdzie i kiedy odbywają się protesty

W aplikacji Google Maps pojawiła się mapa protestów, które odbywają się w całej Polsce po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. prawa aborcyjnego. Mapa jest na bieżąco aktualizowana i można dzięki niej sprawdzić, gdzie i kiedy odbywały się, odbywają lub będą odbywać, strajki kobiet.

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że usunięcie płodu z powodu nieodwracalnej wady jest niezgodne z Konstytucją. Taka decyzja oznacza znaczne zaostrzenie prawa, gdyż obecnie 90 proc. aborcji odbywa się z tego powodu. Decyzja TK doprowadziła do strajków kobiet, które od kilku dni przetaczają się przez Polskę. Punktem kulminacyjnym jest dzisiejszy Ogólnopolski Strajk Kobiet. 

Zobacz wideo Ścigaj: Wzięcie odpowiedzialności za decyzję o aborcji to sprawa kobiety

Strajk Kobiet. W Google Maps jest już mapa protestów 

W Google Maps pojawiła się właśnie na bieżąco aktualizowana mapa protestów oraz marszów. Przy pomocy można prześledzić, co działo się w poszczególnych miastach Polski od 23 października. Na mapie można sprawdzić również, gdzie do 2 listopada odbywać się będą kolejne manifestacje kobiet. Są też dostępne informacje dotyczące innych krajów. 

Strajk kobietW tym miejscu miał być tekst informacyjny, ale strajkujemy!

Z danych pokazywanych na mapie wynika, że od 23 do 25 października protesty odbyły się w 146 miejscach. Rekordowym dniem był poniedziałek 26 października z 205 protestami. Na środę 28 października zaplanowano 106 strajków, ale należy pamiętać, że wydarzenia są na bieżąco dodawane przez użytkowników. Jak dotąd, mapę wyświetlono ponad 1,1 mln razy. Można ją znaleźć w TYM MIEJSCU

"PiS boi się tego, co widzi na ulicach polskich miast, miasteczek i wsi"

Strajk kobiet w środę. Czy pracownicy muszą brać urlop?

W środę w całej Polsce odbywają się strajki kobiet. Zgodnie z kodeksem pracy pracownicy, którzy chcą wziąć w nich udział, muszą zawnioskować o urlop bądź urlop na żądanie. Pracodawca może jednak odmówić tego prawa, jeśli obecność pracownika w pracy okaże się niezbędna do ochrony interesów przedsiębiorstwa. Wielu pracodawców okazało jednak solidarność z protestującymi kobietami, zezwalając na udział w protestach.

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Więcej o: