W sieci pojawił się komunikat o tym, że rząd zawiesi 500 plus od 1 stycznia. Ministerstwo tłumaczy

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dementuje fałszywy komunikat dotyczący zawieszenia świadczenia 500 plus.

500 plus zostało wprowadzone w 2016 roku jako sztandarowy program PiS-u. Na przestrzeni lat zmieniały się jego założenia. Początkowo świadczenie przysługiwało tylko na drugie i kolejne dzieci w rodzinie. Od 1 lipca 2019 roku wprowadzono 500 plus również na pierwsze dziecko.

Zobacz wideo Fundusz Odbudowy nie dla Polski? „W 10 lat wygenerowałby 625 miliardów dodatkowego PKB”

Oszuści podszyli się pod resort i poinformowali, że 500 plus zostanie zawieszone 

W sieci pojawił się komunikat, że świadczenie może zostać zawieszone wraz z początkiem nowego roku. Podszywający się pod resort oszuści napisali w nim, że świadczenie miałoby być zawieszone ze względu na wzrost kosztów spowodowany pandemią koronawirusa. W celu uwiarygodnienia treści w komunikacie pojawiły się konkretne kwoty, czcionka oraz styl również były łudząco podobne do tego, co jest publikowane na rządowych stronach. 

.Wlk. Brytania już szczepi przeciw COVID-19. Jak będzie to wyglądać w Polsce?

500 plus zawieszone? Ministerstwo Rodziny dementuje fałszywy komunikat

Jako że w mediach pojawiały się doniesienia o tym, że z racji pandemii koronawirusa polityka socjalna może zostać w przyszłym roku ograniczona, treść komunikatu wywołała niepokój u wielu osób. Z tego powodu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zdecydowało się zdementować treść fałszywego komunikatu, zaznaczając, że to fake news.

"W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej nie trwają żadne prace, które zmieniałyby zasady wypłaty świadczenia wychowawczego 500 plus. W budżecie na 2021 rok zabezpieczono środki na ten cel" - poinformowało MRPiS za pośrednictwem Twittera. 

Podobnie jak w bieżącym roku, koszt 500 plus w 2021 roku ma kosztować Skarb Państwa ponad 40 mld zł. 

Więcej o: