Specjalne godziny otwarcia sklepów 24 grudnia. Do której godziny zrobimy zakupy w Wigilię? [Lidl, Biedronka, Kaufland]

24 grudnia, czyli wigilię Bożego Narodzenia sklepy są czynne w krótszym wymiarze czasu. Wyjaśniamy, więc od której godziny zrobimy zakupy w Wigilii oraz w jakich godzinach funkcjonują największe placówki handlowe, czyli Lidl, Biedronka czy Kaufland.

24 grudnia, czyli Wigilia jest ostatnim dniem, w którym możemy zrobić zakupy przed Świętami Bożego Narodzenia. Jako że 27 grudnia wypada w niedziele niehandlową, to w normalnym trybie zakupy będziemy mogli zrobić dopiero w poniedziałek 28 grudnia.

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Wigilia 2020. Godziny otwarcia sklepów [Biedronka, Kaufland, Lidl, Carrefour, Żabka] 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w Wigilię większość placówek handlowych otwartych może być tylko do godziny 14:00. Poszczególne sieci handlowe zdecydowały się wydłużyć godziny otwarcia 23 grudnia kosztem wcześniejszego zamknięcia sklepów w Wigilię. Godziny otwarcia największych sieci handlowych kształtują się dziś następująco: 

  • Biedronka - do godz. 13:00,
  • Lidl - do godz.13:00,
  • Kaufland -  do godz. 13:00,
  • Netto - do godz. 13:00,
  • Auchan - do godz. 13:00,
  • Carrefour - do godz. 13:00,
  • Dino - do godz. 14:00,
  • Żabka - do godz. 14:00 (mogą być otwarte dłużej w zależności od decyzji franczyzobiorcy). 

Hotel zimąW Zakopanem brak miejsc. Hotelarze mają sposób. Parking i pokój gratis

Sklepy w Wigilię. Gdzie zrobimy zakupy 24 grudnia po godz. 14? 

Jak widać, spośród największych sieci handlowych jedynie Dino zdecydowało się otworzyć sklepy do ustawowego limitu, czyli godz. 14:00. Jeśli chodzi o sklepy sieci Żabka, to mogą być one otwarte dłużej, jeśli za ladą stoi właściciel. Dodatkowo przez całą dobę otwarte będą także stacje benzynowe oraz niektóre sklepy osiedlowe.

W Wigilię większość placówek handlowych otwartych jest od godz. 6:00, co daje siedem godzin na zrobienie ostatnich przedświątecznych zakupów. Przypominamy także, że 24 grudnia nie obowiązują godziny dla seniorów. 

Korki na granicy Wielkiej Brytanii z FrancjąTesty polskich kierowców tirów na brytyjskiej granicy. Możliwy strajk głodowy

Więcej o: