YouTube idzie śladem Facebooka i Twittera. Film Trumpa usunięty z powodu szerzenia nieprawdy o wyborach

YouTube zdecydował się usunąć film Donald Trumpa, w którym prezydent wzywa do uspokojenia sytuacji na Kapitolu. W apelu po raz kolejny padły jednak słowa o sfałszowaniu wyborów prezydenckich.

W środę 6 stycznia zwolennicy Donalda Trumpa wdarli się do Kapitolu w celu zablokowania procesu liczenia głosów elektorskich w amerykańskich wyborach prezydenckich. Cała sytuacja wymknęła się spod kontroli, a w wyniku starć zmarła jedna osoba (w sumie nie żyją cztery osoby, ale okoliczności śmierci trójki z nich nie są jeszcze jasne). W związku z tym prezydent Donald Trump opublikował film, w którym zaapelował do zwolenników o rozejście się do domów

Zobacz wideo Koniec z "America First"? Mapa globalnych wyzwań Bidena. "Nie ma powrotu do tego, co było przed Trumpem" [OKO NA ŚWIAT]

YouTube usunął film Donalda Trumpa z powodu szerzenia fałszywych informacji 

YouTube zdecydował się jednak usunąć film z platformy z powodu szerzenia nieprawdy o wyborach prezydenckich. Poza apelem Donald Trump po raz kolejny zasygnalizował bowiem, że mogły być one sfałszowane - Mieliśmy wybory, które nam ukradziono. To były wybory, które wygraliśmy miażdżącą większością. Wszyscy o tym wiedzą, szczególnie druga strona - powiedział prezydent. 

YouTube jednak zezwolił, aby przekaz Trumpa mógł pojawić się w filmach innych twórców pod warunkiem, że będą one umieszczone w odpowiednim kontekście edukacyjnym bądź informacyjnym lub w sytuacji, gdy ludzie będą mówić o przesłaniu Trumpa jako części większej sprawy. 

Warto też tutaj nadmienić, że platforma wprowadziła aktualizację zasad w grudniu 2020 roku. Według nowych przepisów zabronione jest rozpowszechnianie wszelkiego rodzaju treści dotyczących sfałszowania wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku. 

Facebook i Twitter zablokowały konto Donalda Trumpa 

Na usunięcie materiału opublikowanego przez Donalda Trumpa zdecydowały się także inne popularne media społecznościowe, jak chociażby Facebook oraz Twitter. Dodatkowo konto polityka zostanie czasowo zablokowane. "W wyniku bezprecedensowej i brutalnej sytuacji w Waszyngtonie zażądaliśmy usunięcia trzech tweetów @realDonaldTrump, które zostały opublikowane wcześniej, w związku z powtarzającymi się i poważnymi naruszeniami naszej polityki. Oznacza to, że konto @realDonaldTrump będzie zablokowane przez 12 godzin po usunięciu tych tweetów. Jeśli tweety nie zostaną usunięte, konto pozostanie zablokowane" - poinformowały w oświadczeniu władze Twittera. 

Więcej o: