Ryanair zawiesza trasy do końca marca. Irlandzka linia lotnicza zniknie z 8 polskich lotnisk

Ryanair ze względu na wprowadzany w wielu krajach lockdown zdecydował się zawiesić sporą liczbę połączeń do końca marca. W związku z tą decyzją przewoźnik będzie nieobecny do tego czasu aż na ośmiu polskich lotniskach.

Branża lotnicza jest jedną z najmocniej dotkniętych koronawirusem. Końca strat jednak nie widać, ponieważ kolejne rządy decydują się na wprowadzenie lockdownu. Obostrzenia ponownie są bardzo restrykcyjne i dotyczą między innymi podróżowania. Ograniczenia sprawiły że linie lotnicze znów muszą zawieszać część połączeń. 

Zobacz wideo Tam umierają samoloty. Cmentarzysko w Arizonie

Ryanair zawiesza niektóre połączenia do końca marca

W zeszłym tygodniu irlandzki przewoźnik lotniczy poinformował, że od 21 stycznia część połączeń zniknie z jego oferty do końca marca. Największe cięcia mają dotyczyć lotów z i do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, informuje serwis fly4free.pl. Linie przekazały, że połączenia z tych krajów będą się odbywać jedynie na pojedynczych trasach, jeśli w ogóle pojawią się takie połączenia. W związku z tym Ryanair prognozuje, że w styczniu przewiezie 1,25 mln pasażerów, natomiast w lutym i marcu już zaledwie po pół miliona osób. Łącznie w trwającym roku fiskalnym (okres od końca marca 2020 roku do końca marca 2021 roku) według szacunków firmy Ryanair obsłuży łącznie 26-30 mln pasażerów. 

Boeing 737 MAXBoeing 737 MAX wróci niebawem na europejskie niebo. Rodziny ofiar przeciwne

Ryanair znika na 2,5 miesiąca z polskich lotnisk

Redukcja połączeń, jak można było się domyślić, dotknęła także Polskę. Jak sprawdził serwis fly4free.pl do końca marca Ryanair nie będzie w ogóle kursował z ośmiu polskich lotnisk. Są to porty w:

  • Rzeszowie
  • Szczecinie, 
  • Bydgoszczy, 
  • Łodzi, 
  • Szymanach, 
  • Lublinie, 
  • Poznaniu, 
  • Katowicach.

LOT zwolni 300 pracownikówLOT zredukuje zatrudnienie w 2021 r. Pracę straci nawet 300 osób

Z pozostałych lotnisk gdzie obecny był przewoźnik, czyli z Krakowa, Modlina, Gdańska i Wrocławia, będą kursowa pojedyncze rejsy. Z analizy połączeń Raynair, jaką wykonało fly4free.pl, wynika, że niektóre trasy mogą zniknąć nie tylko na kilka tygodni i zostaną skasowane całkowicie, jak połączenia z Łodzi do Dublina czy East Midlands

Więcej o: