Senat szuka firmy cateringowej. Na przyjęcia chce przeznaczyć ok. 360 tys. zł

31 grudnia na stronie internetowej Izby wyższej parlamentu opublikowano ogłoszenie o zamówieniu na świadczenie usług cateringowych dla Senatu. Jak oszacował "Fakt", koszt planowanych imprez wynosi ok. 360 tys. zł na najbliższe 18 miesięcy.

"Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług cateringowych na potrzeby komórek organizacyjnych Kancelarii Senatu, zwanych dalej 'usługami', polegających m.in. na: przygotowywaniu potraw oraz napojów wraz z ich dostawą, obsłudze kelnerskiej i serwisie, dostarczaniu odpowiedniej zastawy, szkła oraz stołów i obrusów, dekoracji florystycznych, jak również na sprzątnięciu po realizacji usługi i wywozie na własny koszt odpadów konsumpcyjnych i produkcyjnych. Usługi będą świadczone na różnego rodzaju spotkaniach organizowanych przez Kancelarię Senatu" - czytamy w ogłoszeniu przetargu.

Zobacz wideo Senator Wojciech Konieczny gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (12.01)

Kto może wziąć udział w przetargu?

W przetargu może wystartować firma, która wykonała co najmniej dwa zamówienia na rzecz m.in. Kancelarii Sejmu, prezydenta, premiera, a każde o wartości nie mniejszej niż 10 tys. zł. Musi mieć szefa kuchni, który przygotowywał dania dla wysokich rangą gości. Ma również zaoferować kartę dań z niemal 100 potrawami. Mają się w niej znaleźć propozycje co najmniej 30 zimnych przekąsek, 14 rodzajów surówek i sałat, 26 dań głównych (w tym także koszernych i halal), 19 deserów i ciast oraz wina i piwa. Dania mają być serwowane na porcelanie przez kelnerów mówiących także po angielsku.

Jak wyjaśnili przedstawiciele Senatu w rozmowie z "Faktem", catering jest zapewniany w czasie wybranych konferencji organizowanych przez komisje senackie, spotkań i konferencji międzynarodowych, śniadań prasowych, a także przy okazji uroczystości rocznicowych, takich jak np. 30-lecie Senatu. "Szacowany koszt planowanych bankietów to aż 358 tys. zł na najbliższe 18 miesięcy" - podaje "Fakt".

12.11.2019, Warszawa, Pałac Prezydencki, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości przyjęcia dymisji Rady Ministrów podczas pierwszego posiedzenia Sejmu po wyborach.Nagrody w Sejmie i Senacie. Urzędnicy dostali łącznie 1,8 mln zł

Imprezy, jakie Senat chce zorganizować na przestrzeni wspomnianych 18 miesięcy to:

  • 4 spotkania przy kawie/herbacie - każde do 250 osób;
  • 2 koktajle - każdy do 100 osób;
  • 5 przyjęć bufetowych - każdy do 150 osób;
  • 4 przyjęcia bufetowe VIP - każde do 250 osób;
  • 2 spotkania zasiadane VIP - każde do 20 osób.
Więcej o: