Przedsiębiorcy u Dudy. "Od strony gospodarczej sytuacja w Polsce nie wygląda źle"

"Sprawy związane z walką z pandemią koronawirusa są dla mnie niezwykle ważne", "Musimy zastosować dobre rozwiązania gospodarcze" - usłyszeli przedsiębiorcy, których zaprosił prezydent Andrzej Duda. Zdaniem głowy państwa Polska poradziła sobie z kryzysem lepiej od innych państw.

W Pałacu Prezydenckim w środę po południu rozpoczęło się spotkanie z członkami Rady Przedsiębiorczości. Prezydent Andrzej Duda włącza się w ten sposób w dyskusję na temat na temat działań podejmowanych w związku z epidemią COVID-19. 

Prezydent Andrzej Duda i prezes TVP Jacek Kurski podczas inaugracyjnego posiedzenia Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Warszawa, Pałac Prezydencki, 11 września 2017Ustawa budżetowa na 2021 rok. TVP i Polskie Radio dostaną prawie 2 mld zł

"Sytuacja nie wygląda źle"

Prezydent ocenił wpływ pandemii na gospodarkę. - Wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja w Polsce nie wygląda źle - stwierdził prezydent. Na tle innych krajów poradziliśmy sobie z tym wielkim wyzwaniem - dodał.

Zauważył też, że w innych krajach znacznie gorsze skutki przyniosła trzecia fala epidemii koronawirusa. 

Zobacz wideo Przedsiębiorcy pójdą do sądu? 'Studio Biznes' zaprasza

Prezydent Duda: Musimy szukać rozwiązań

- Musimy zastosować dobre rozwiązania gospodarcze, aby przejść przez pandemię i móc dalej się rozwijać. To wielka odpowiedzialność - dodał. 

Prezydent Andrzej Duda stwierdził też, że "musimy szukać nowych i dobrych rozwiązań - takich, które pomogą przetrwać polskim firmom i przedsiębiorcom, a następnie spowodują, że jak najszybciej wrócą na ścieżkę szybkiego rozwoju".

"Rząd podjął działania"

Andrzej Duda podziękował też przedstawicielom Polskiego Funduszu Rozwoju, który dystrybuuje pomoc wśród przedsiębiorców, za działania podjęte po wybuchu pandemii. Stwierdził, że od początku włączał się do prac nad tarczą antykryzysową. 

- Sprawy związane z walką z pandemią koronawirusa są dla mnie niezwykle ważne. Spotykamy się dziś, aby zebrać głosy w sprawie podejmowanych działań. Jestem przekonany, że pochylimy się nad wszystkimi zgłoszonymi problemami - podsumował prezydent. 

Donald TuskTusk uderza w rząd: Chaotyczny lockdown niszczy ludzi, nie wirusa

Kolejni przedsiębiorcy apelują o spotkanie z prezydentem. Chcą wrócić do pracy

Możliwe, że spotkań z prezydentem Dudą będzie więcej. Zabiegają bowiem o to przedsiębiorcy, którzy z uwagi na obostrzenia nie mogą działać. Przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, stowarzyszenia turystyki biznesowej Incentive Travel SOIT, Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, wystosowali do głowy państwa wspólny apel, proszą o spotkanie. 

Czytaj też: Największy pozew zbiorowy w historii Polski? Branża gastronomiczna idzie do sądu za lockdown

"Chcielibyśmy mieć możliwość przedstawienia prezydentowi realnej sytuacji, żeby miał porównanie z tym, co prezentuje strona rządowa oraz zaproponować nasze koncepcje rozwiązania problemu"  - czytamy w dokumencie. "Chcemy jak najszybciej powrócić do działalności w wysokim reżimie sanitarnym, zamiast domagać się odszkodowań" - dodają cytowani przez Interię

Więcej o: